2022 Class 2A State Football Playoffs

2022 Class 2A State Football Playoffs

November 4 - December 3, 2022

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Nov 4 7:00 PM Game 101 Hampton 32, Oneida 0
Friday Nov 4 7:00 PM Game 102 Monterey 40, Happy Valley 6
Friday Nov 4 7:00 PM Game 103 South Greene 34, Rockwood 16
Friday Nov 4 7:00 PM Game 104 York Institute 60, Cumberland Gap 8
Friday Nov 4 7:00 PM Game 105 Tyner 47, Trousdale Co. 14
Friday Nov 4 7:00 PM Game 106 Westmoreland 16, Meigs Co. 12
Friday Nov 4 7:00 PM Game 107 Bledsoe Co. 22, Harpeth 0
Friday Nov 4 7:00 PM Game 108 East Robertson 55, Polk Co. 28
Friday Nov 4 7:00 PM Game 109 Mt. Pleasant 41, Scotts Hill 0
Friday Nov 4 7:00 PM Game 110 Riverside 56, Loretto 31
Friday Nov 4 7:00 PM Game 111 Adamsville 35, Richland 34
Friday Nov 4 7:00 PM Game 112 Lewis Co. 32, Cascade 24
Friday Nov 4 7:00 PM Game 113 Westview 42, KIPP Memphis 8
Friday Nov 4 7:00 PM Game 114 Union City 48, Freedom Prep 12 Halle Stadium
Friday Nov 4 7:00 PM Game 115 Huntingdon 50, Mitchell 12
Friday Nov 4 7:00 PM Game 116 Fairley 62, Camden 33 Freeman Stadium
Friday Nov 11 7:00 PM Game 201 Monterey 40, Hampton 16
Friday Nov 11 7:00 PM Game 202 York Institute 27, South Greene 0
Friday Nov 11 7:00 PM Game 203 Tyner 42, Westmoreland 17
Friday Nov 11 7:00 PM Game 204 East Robertson 38, Bledsoe Co. 14
Friday Nov 11 7:00 PM Game 205 Riverside 18, Mt. Pleasant 13
Friday Nov 11 7:00 PM Game 206 Lewis Co. 35, Adamsville 7
Friday Nov 11 7:00 PM Game 207 Union City 10, Westview 6
Friday Nov 11 7:00 PM Game 208 Huntingdon 48, Fairley 6 Freeman Stadium
Friday Nov 18 7:00 PM Game 301 York Institute 35, Monterey 21
Friday Nov 18 7:00 PM Game 302 Tyner 35, East Robertson 7
Friday Nov 18 7:00 PM Game 303 Riverside 33, Lewis Co. 26
Friday Nov 18 7:00 PM Game 304 Huntingdon 14, Union City 3
Friday Nov 25 7:00 PM Game 401 Tyner 33, York Institute 0
Friday Nov 25 7:00 PM Game 402 Riverside 26, Huntingdon 13
Saturday Dec 3 3:00 PM Game 501 Tyner 26, Riverside 24 Finley Stadium Results  

Participating Schools

Adamsville
Bledsoe Co.
Camden
Cascade
Cumberland Gap
East Robertson
Fairley
Freedom Prep
Hampton
Happy Valley
Harpeth
Huntingdon
KIPP Memphis
Lewis Co.
Loretto
Meigs Co.
Mitchell
Monterey
Mt. Pleasant
Oneida
Polk Co.
Richland
Riverside
Rockwood
Scotts Hill
South Greene
Trousdale Co.
Tyner
Union City
Westmoreland
Westview
York Institute

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE