2023 Standings

Jump to Group:

Jump to Year:

Updated October 27, 2023 11:06 PM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 5 0 229 76 6 4 323 254 Cosby, Hancock Co., Jellico, North Greene, Unaka,
Jellico 4 1 127 60 6 3 205 111 Cosby, Hancock Co., North Greene, Unaka,
North Greene 3 2 78 101 4 6 153 245 Cosby, Hancock Co., Unaka,
Unaka 2 3 140 111 2 8 184 341 Cosby, Hancock Co.,
Hancock Co. 1 4 92 200 1 9 124 421 Cosby,
Cosby 0 5 74 192 1 9 124 386

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Coalfield 7 0 264 47 9 1 359 90 Greenback, Harriman, Midway, Oakdale, Oliver Springs, Rockwood, Sunbright,
Oliver Springs 6 1 264 107 7 3 306 216 Greenback, Harriman, Midway, Oakdale, Rockwood, Sunbright,
Rockwood 5 2 204 154 5 5 227 241 Greenback, Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright,
Greenback 4 3 196 165 4 6 230 251 Harriman, Midway, Oakdale, Sunbright,
Oakdale 3 4 186 189 6 4 292 229 Harriman, Midway, Sunbright,
Harriman 2 5 166 183 3 7 230 280 Midway, Sunbright,
Midway 1 6 114 223 3 7 167 278 Sunbright,
Sunbright 0 7 14 340 0 10 20 483

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Pittsburg 5 0 268 21 10 0 461 48 Chattanooga Prep, Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell,
Whitwell 4 1 166 100 7 3 251 167 Chattanooga Prep, Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek,
Sale Creek 3 2 120 90 7 3 275 142 Chattanooga Prep, Copper Basin, Lookout Valley,
Chattanooga Prep 2 3 155 88 3 7 205 223 Copper Basin, Lookout Valley,
Copper Basin 1 4 66 257 2 6 144 385 Lookout Valley,
Lookout Valley 0 5 32 251 0 10 93 446

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gordonsville 3 0 126 66 6 4 241 164 Clay Co., Jo Byrns, Red Boiling Springs,
Clay Co. 2 1 115 64 6 4 293 215 Jo Byrns, Red Boiling Springs,
Red Boiling Springs 1 2 62 122 5 5 317 241 Jo Byrns,
Jo Byrns 0 3 36 87 1 9 148 268

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Moore Co. 6 0 273 60 10 0 417 113 Collinwood, Cornersville, Eagleville, Huntland, Richland, Wayne Co.,
Collinwood 4 2 117 101 6 3 216 153 Cornersville, Eagleville, Huntland, Richland,
Eagleville 3 3 146 127 6 4 266 184 Cornersville, Huntland, Richland,
Cornersville 3 3 172 139 6 4 328 247 Huntland, Richland, Wayne Co.,
Richland 2 4 86 190 3 7 185 288 Huntland, Wayne Co.,
Wayne Co. 2 4 112 168 4 6 215 273 Collinwood, Eagleville,
Huntland 1 5 57 178 2 8 132 240 Wayne Co.,

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
McKenzie 5 0 241 27 9 1 393 114 Hollow Rock-Bruceton, Houston Co., McEwen, Perry Co., West Carroll,
West Carroll 4 1 175 77 5 4 288 186 Hollow Rock-Bruceton, Houston Co., McEwen, Perry Co.,
McEwen 3 2 131 115 4 6 206 267 Hollow Rock-Bruceton, Houston Co., Perry Co.,
Houston Co. 2 3 108 140 4 6 213 278 Hollow Rock-Bruceton, Perry Co.,
Perry Co. 1 4 63 185 4 6 202 277 Hollow Rock-Bruceton,
Hollow Rock-Bruceton 0 5 53 227 1 9 158 438

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dresden 7 0 379 87 10 0 489 149 Gleason, Greenfield, Halls, Humboldt, Lake Co., South Fulton, Union City,
Union City 6 1 343 73 7 3 388 140 Gleason, Greenfield, Halls, Humboldt, Lake Co., South Fulton,
Lake Co. 5 2 292 192 5 5 334 338 Gleason, Greenfield, Halls, Humboldt, South Fulton,
South Fulton 4 3 243 228 6 4 337 261 Gleason, Greenfield, Halls, Humboldt,
Gleason 3 4 210 326 6 4 328 388 Greenfield, Halls, Humboldt,
Greenfield 2 5 122 268 3 7 150 357 Halls, Humboldt,
Halls 1 6 97 309 2 8 157 463 Humboldt,
Humboldt 0 7 98 301 0 10 118 361

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MASE 5 0 202 7 8 1 350 84 Booker T. Washington, Manassas, Memphis Middle College, Middleton, Westwood,
Memphis Middle College 4 1 215 16 6 4 305 62 Booker T. Washington, Manassas, Middleton, Westwood,
Westwood 3 2 116 102 4 6 196 275 Booker T. Washington, Manassas, Middleton,
Booker T. Washington 2 3 76 133 2 7 120 270 Manassas, Middleton,
Middleton 1 4 45 208 1 8 99 406 Manassas,
Manassas 0 5 18 206 0 10 44 437

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hampton 5 0 240 61 8 2 405 159 Cumberland Gap, Eagleton, Happy Valley, South Greene, West Greene,
Happy Valley 4 1 166 108 7 3 304 179 Cumberland Gap, Eagleton, South Greene, West Greene,
South Greene 3 2 130 91 8 2 335 167 Cumberland Gap, Eagleton, West Greene,
Eagleton 2 3 116 143 4 6 208 255 Cumberland Gap, West Greene,
West Greene 1 4 115 160 3 7 211 311 Cumberland Gap,
Cumberland Gap 0 5 76 280 1 9 155 469

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
York Institute 5 0 209 36 10 0 324 71 Bledsoe Co., Oneida, Polk Co., Tellico Plains, Wartburg Central,
Bledsoe Co. 4 1 164 60 8 2 252 115 Oneida, Polk Co., Tellico Plains, Wartburg Central,
Oneida 3 2 81 103 7 3 181 176 Polk Co., Tellico Plains, Wartburg Central,
Polk Co. 2 3 96 110 4 6 194 231 Tellico Plains, Wartburg Central,
Wartburg Central 1 4 83 161 3 7 217 284 Tellico Plains,
Tellico Plains 0 5 51 214 1 9 181 425

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Smith Co. 5 0 139 21 8 2 235 88 East Robertson, Jackson Co., Monterey, Trousdale Co., Westmoreland,
East Robertson 4 1 137 47 9 1 395 126 Jackson Co., Monterey, Trousdale Co., Westmoreland,
Monterey 2 3 98 93 5 5 192 188 Jackson Co., Westmoreland,
Westmoreland * 2 3 111 82 5 5 194 171 Jackson Co., Trousdale Co.,
Trousdale Co. 2 3 90 126 5 5 189 204 Jackson Co., Monterey,
Jackson Co. 0 5 48 254 3 7 156 370
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Marion Co. 4 0 126 42 10 0 317 93 Cannon Co., Cascade, Fayetteville, Forrest,
Fayetteville 3 1 102 80 5 5 219 276 Cannon Co., Cascade, Forrest,
Cascade 2 2 75 101 5 5 235 221 Cannon Co., Forrest,
Forrest 1 3 92 99 4 6 220 225 Cannon Co.,
Cannon Co. 0 4 52 125 2 8 216 286

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Loretto 7 0 259 127 10 0 376 197 East Hickman, Harpeth, Hickman Co., Lewis Co., Mt. Pleasant, Summertown, Waverly,
Lewis Co. 6 1 264 74 9 1 373 114 East Hickman, Harpeth, Hickman Co., Mt. Pleasant, Summertown, Waverly,
Mt. Pleasant 5 2 246 165 8 2 330 213 East Hickman, Harpeth, Hickman Co., Summertown, Waverly,
Waverly 4 3 189 184 7 3 348 269 East Hickman, Harpeth, Hickman Co., Summertown,
East Hickman 3 4 132 214 5 5 200 290 Harpeth, Hickman Co., Summertown,
Harpeth 2 5 139 184 4 6 223 219 Hickman Co., Summertown,
Hickman Co. 1 6 144 245 4 6 219 285 Summertown,
Summertown 0 7 69 249 1 9 116 324

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 7 0 313 83 9 1 408 132 Adamsville, Camden, Gibson Co., Jackson Central-Merry, Milan, Peabody, Riverside,
Riverside 6 1 301 91 8 2 405 167 Adamsville, Camden, Gibson Co., Jackson Central-Merry, Milan, Peabody,
Milan 5 2 255 161 8 2 367 209 Adamsville, Camden, Gibson Co., Jackson Central-Merry, Peabody,
Peabody 4 3 191 233 4 6 219 342 Adamsville, Camden, Gibson Co., Jackson Central-Merry,
Adamsville 3 4 198 180 6 4 329 213 Camden, Gibson Co., Jackson Central-Merry,
Camden 2 5 197 357 4 6 328 485 Gibson Co., Jackson Central-Merry,
Jackson Central-Merry 1 6 116 224 2 7 147 266 Gibson Co.,
Gibson Co. 0 7 90 332 1 9 182 405

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Memphis Business 3 0 101 20 6 3 258 183 KIPP Memphis, MLK Prep, Trezevant,
Trezevant 2 1 78 56 4 6 164 285 KIPP Memphis, MLK Prep,
KIPP Memphis 1 2 74 44 4 3 150 119 MLK Prep,
MLK Prep 0 3 8 141 0 10 34 468

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairley 5 0 194 0 8 2 376 70 Bluff City, Freedom Prep, Hillcrest, Mitchell, Oakhaven,
Mitchell 4 1 192 18 9 1 364 30 Bluff City, Freedom Prep, Hillcrest, Oakhaven,
Oakhaven 3 2 112 84 4 5 178 218 Bluff City, Freedom Prep, Hillcrest,
Hillcrest * 1 4 46 170 2 8 88 392 Freedom Prep,
Freedom Prep 1 4 22 156 2 8 54 285 Bluff City,
Bluff City 1 4 58 196 2 7 126 295 Hillcrest,
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gatlinburg-Pittman 5 0 248 21 9 1 449 139 Chuckey-Doak, Claiborne, Johnson Co., Pigeon Forge, Unicoi Co.,
Unicoi Co. 4 1 141 156 7 3 287 234 Chuckey-Doak, Claiborne, Johnson Co., Pigeon Forge,
Johnson Co. 3 2 97 114 6 4 282 218 Chuckey-Doak, Claiborne, Pigeon Forge,
Chuckey-Doak 2 3 97 120 6 4 264 221 Claiborne, Pigeon Forge,
Pigeon Forge 1 4 56 96 2 8 112 236 Claiborne,
Claiborne 0 5 45 177 3 7 230 244

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 4 0 188 7 8 1 329 71 Austin-East, Kingston, Scott, Union Co.,
Kingston 3 1 167 62 7 3 351 148 Austin-East, Scott, Union Co.,
Austin-East 2 2 124 151 3 7 303 396 Scott, Union Co.,
Union Co. 1 3 66 203 3 7 154 451 Scott,
Scott 0 4 48 170 2 8 149 339

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 5 0 170 75 10 0 296 116 Brainerd, Chattanooga Central, McMinn Central, Sweetwater, Tyner,
McMinn Central 3 2 197 179 7 3 375 307 Brainerd, Sweetwater, Tyner,
Tyner 3 2 109 116 4 6 190 305 Brainerd, Chattanooga Central, Sweetwater,
Brainerd 2 3 96 118 4 6 134 235 Chattanooga Central, Sweetwater,
Chattanooga Central 2 3 143 161 4 6 248 307 McMinn Central, Sweetwater,
Sweetwater 0 5 83 149 2 8 210 265

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Giles Co. 4 0 216 61 7 2 409 175 Community, Grundy Co., Sequatchie Co., Watertown,
Sequatchie Co. 3 1 126 76 6 4 258 223 Community, Grundy Co., Watertown,
Watertown 2 2 166 83 4 6 231 209 Community, Grundy Co.,
Grundy Co. 1 3 49 156 5 5 227 256 Community,
Community 0 4 46 227 1 9 136 560

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
East Nashville 4 0 161 13 8 2 370 117 Liberty Creek, Maplewood, RePublic, Stratford,
Liberty Creek 3 1 174 65 6 4 377 231 Maplewood, RePublic, Stratford,
Stratford 2 2 111 124 5 5 294 290 Maplewood, RePublic,
Maplewood 1 3 88 149 1 9 170 379 RePublic,
RePublic 0 4 20 203 0 10 54 480

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 4 0 112 35 7 3 241 189 Cheatham Co., Stewart Co., Sycamore, White House Heritage,
White House Heritage 3 1 82 48 5 5 223 246 Cheatham Co., Stewart Co., Sycamore,
Sycamore 2 2 120 84 3 7 272 286 Cheatham Co., Stewart Co.,
Cheatham Co. 1 3 106 97 3 7 173 246 Stewart Co.,
Stewart Co. 0 4 30 186 0 10 61 404

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dyersburg 7 0 296 53 10 0 398 85 Bolivar Central, Covington, Liberty Magnet, McNairy Central, Ripley, Scotts Hill, Westview,
Covington 6 1 311 90 8 2 401 185 Bolivar Central, Liberty Magnet, McNairy Central, Ripley, Scotts Hill, Westview,
Westview 5 2 215 93 6 4 303 166 Bolivar Central, Liberty Magnet, McNairy Central, Ripley, Scotts Hill,
Ripley 4 3 210 159 6 4 303 210 Bolivar Central, Liberty Magnet, McNairy Central, Scotts Hill,
Bolivar Central 3 4 210 266 6 4 335 313 Liberty Magnet, McNairy Central, Scotts Hill,
Scotts Hill 2 5 96 239 3 7 155 310 Liberty Magnet, McNairy Central,
McNairy Central 1 6 135 256 2 8 202 326 Liberty Magnet,
Liberty Magnet 0 7 58 375 0 10 66 496

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Sheffield 7 0 293 125 8 2 359 205 Bolton, Frederick Douglass, Hamilton, Lakeland Prep, Memphis East, Raleigh Egypt, Wooddale,
Bolton 5 2 238 115 7 3 344 173 Frederick Douglass, Hamilton, Lakeland Prep, Raleigh Egypt, Wooddale,
Hamilton 5 2 210 129 6 4 264 223 Frederick Douglass, Lakeland Prep, Memphis East, Raleigh Egypt, Wooddale,
Memphis East 5 2 195 78 5 5 207 184 Bolton, Frederick Douglass, Lakeland Prep, Raleigh Egypt, Wooddale,
Raleigh Egypt 3 4 132 131 3 7 135 220 Frederick Douglass, Lakeland Prep, Wooddale,
Wooddale 2 5 196 234 2 8 242 377 Frederick Douglass, Lakeland Prep,
Lakeland Prep 1 6 85 295 1 9 121 443 Frederick Douglass,
Frederick Douglass 0 7 12 254 0 10 12 409

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greeneville 6 0 307 27 8 0 362 55 Cherokee, Elizabethton, Grainger, Northview Academy, Sullivan East, Volunteer,
Elizabethton 5 1 286 50 8 1 347 71 Cherokee, Grainger, Northview Academy, Sullivan East, Volunteer,
Northview Academy 4 2 168 147 7 3 269 229 Cherokee, Grainger, Sullivan East, Volunteer,
Sullivan East 3 3 165 194 6 4 295 307 Cherokee, Grainger, Volunteer,
Cherokee 2 4 124 252 4 6 237 353 Grainger, Volunteer,
Grainger 1 5 68 253 3 7 130 332 Volunteer,
Volunteer 0 6 60 255 0 10 99 401

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 5 0 261 37 6 4 367 165 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Fulton, Seymour, South-Doyle,
Gibbs 4 1 202 119 8 2 397 211 Knoxville Carter, Knoxville Fulton, Seymour, South-Doyle,
Knoxville Carter 3 2 176 159 6 4 329 312 Knoxville Fulton, Seymour, South-Doyle,
Knoxville Fulton 2 3 150 200 2 8 232 362 Seymour, South-Doyle,
South-Doyle 1 4 116 220 2 8 254 418 Seymour,
Seymour 0 5 49 219 0 10 145 415

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Red Bank 6 0 166 20 7 3 238 140 East Ridge, Hixson, Loudon, Sequoyah, Signal Mountain, Soddy Daisy,
Hixson 5 1 165 102 7 3 242 193 East Ridge, Loudon, Sequoyah, Signal Mountain, Soddy Daisy,
Loudon 4 2 169 59 7 3 279 116 East Ridge, Sequoyah, Signal Mountain, Soddy Daisy,
East Ridge 3 3 103 116 4 6 209 269 Sequoyah, Signal Mountain, Soddy Daisy,
Soddy Daisy 2 4 68 125 3 7 116 255 Sequoyah, Signal Mountain,
Signal Mountain 1 5 93 164 3 7 233 297 Sequoyah,
Sequoyah 0 6 50 228 2 8 150 312

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Upperman 6 0 185 55 10 0 277 83 Cumberland Co., DeKalb Co., Livingston Academy, Macon Co., Stone Memorial, White Co.,
Macon Co. 5 1 165 76 9 1 280 92 Cumberland Co., DeKalb Co., Livingston Academy, Stone Memorial, White Co.,
Stone Memorial 4 2 138 124 6 4 235 207 Cumberland Co., DeKalb Co., Livingston Academy, White Co.,
DeKalb Co. 3 3 159 124 5 5 227 196 Cumberland Co., Livingston Academy, White Co.,
White Co. 2 4 150 156 5 5 289 224 Cumberland Co., Livingston Academy,
Livingston Academy 1 5 60 150 3 7 157 199 Cumberland Co.,
Cumberland Co. 0 6 34 206 3 7 137 227

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 7 0 353 31 10 0 430 70 Creek Wood, Greenbrier, Marshall Co., Montgomery Central, Station Camp, White House, Whites Creek,
Marshall Co. 6 1 286 91 8 2 371 132 Creek Wood, Greenbrier, Montgomery Central, Station Camp, White House, Whites Creek,
Station Camp 5 2 187 133 5 5 259 230 Creek Wood, Greenbrier, Montgomery Central, White House, Whites Creek,
White House 4 3 144 168 6 4 185 220 Creek Wood, Greenbrier, Montgomery Central, Whites Creek,
Greenbrier 3 4 93 150 4 6 136 227 Creek Wood, Montgomery Central, Whites Creek,
Creek Wood 2 5 83 214 2 8 96 270 Montgomery Central, Whites Creek,
Whites Creek 1 6 62 232 2 7 98 275 Montgomery Central,
Montgomery Central 0 7 67 256 0 10 112 389

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hardin Co. 5 0 196 72 10 0 382 167 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Lexington, South Gibson,
South Gibson 4 1 162 119 8 2 327 222 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Lexington,
Jackson North Side 2 3 75 125 4 6 224 228 Jackson South Side, Lexington,
Lexington 2 3 102 108 4 6 223 255 Chester Co., Jackson South Side,
Chester Co. 2 3 88 94 3 7 230 240 Jackson North Side, Jackson South Side,
Jackson South Side 0 5 68 173 2 8 169 273

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 4 0 190 109 8 2 397 258 Crockett Co., Dyer Co., Fayette-Ware, Obion Co.,
Dyer Co. 3 1 122 108 5 5 273 289 Crockett Co., Fayette-Ware, Obion Co.,
Crockett Co. 2 2 122 54 6 4 329 203 Fayette-Ware, Obion Co.,
Obion Co. 1 3 132 119 6 4 314 207 Fayette-Ware,
Fayette-Ware 0 4 22 198 0 9 36 372

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Melrose 4 0 166 32 7 3 318 156 Craigmont, Kirby, Millington, Ridgeway,
Millington 3 1 92 64 8 2 295 183 Craigmont, Kirby, Ridgeway,
Craigmont 2 2 98 71 4 6 186 237 Kirby, Ridgeway,
Kirby 1 3 16 98 3 7 66 278 Ridgeway,
Ridgeway 0 4 16 123 0 10 36 375

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Sevier Co. 5 0 194 77 9 1 329 172 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Morristown West, Tennessee High,
Morristown West 4 1 189 86 5 5 299 196 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett, Tennessee High,
Tennessee High 3 2 125 103 7 3 267 197 Cocke Co., Daniel Boone, David Crockett,
Daniel Boone 2 3 91 75 3 6 153 177 Cocke Co., David Crockett,
David Crockett 1 4 78 195 3 7 176 352 Cocke Co.,
Cocke Co. 0 5 52 193 1 9 116 374

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville West 4 0 145 46 9 1 277 144 Heritage, Knoxville Central, Knoxville Halls, Powell,
Powell 3 1 145 65 7 3 350 200 Heritage, Knoxville Central, Knoxville Halls,
Knoxville Halls 2 2 116 116 8 2 323 157 Heritage, Knoxville Central,
Knoxville Central 1 3 82 179 5 5 245 352 Heritage,
Heritage 0 4 92 174 3 7 290 354

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oak Ridge 4 0 163 64 8 2 337 169 Campbell Co., Clinton, Karns, Lenoir City,
Lenoir City 3 1 124 76 6 4 251 209 Campbell Co., Clinton, Karns,
Clinton 2 2 134 83 4 6 315 284 Campbell Co., Karns,
Campbell Co. 1 3 117 167 4 6 306 405 Karns,
Karns 0 4 45 193 1 9 130 415

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Walker Valley 4 1 148 43 8 2 281 108 Howard, McMinn Co., Ooltewah, Rhea Co.,
McMinn Co. 4 1 194 58 6 4 300 169 East Hamilton, Howard, Ooltewah, Rhea Co.,
Rhea Co. 3 2 104 112 5 5 217 243 East Hamilton, Howard, Ooltewah,
East Hamilton 3 2 148 120 6 4 298 261 Howard, Ooltewah, Walker Valley,
Ooltewah 1 4 56 153 2 8 155 274 Howard,
Howard 0 5 27 191 1 9 103 308

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Shelbyville 6 0 212 112 9 1 370 220 Columbia, Franklin Co., Lawrence Co., Lincoln Co., Spring Hill, Tullahoma,
Tullahoma 4 2 173 92 7 3 261 133 Columbia, Lawrence Co., Lincoln Co., Spring Hill,
Columbia 4 2 145 105 7 3 254 152 Franklin Co., Lawrence Co., Lincoln Co., Spring Hill,
Franklin Co. 3 3 131 169 3 7 210 289 Lawrence Co., Spring Hill, Tullahoma,
Lawrence Co. 2 4 110 157 4 6 199 236 Lincoln Co., Spring Hill,
Lincoln Co. 2 4 118 166 3 7 190 320 Franklin Co., Spring Hill,
Spring Hill 0 6 93 181 2 8 174 267

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Page 5 0 196 39 9 1 359 127 Centennial, Glencliff, Hillsboro, James Lawson, Nolensville,
Centennial 4 1 174 51 8 2 335 116 Glencliff, Hillsboro, James Lawson, Nolensville,
Nolensville 3 2 130 78 8 2 291 167 Glencliff, Hillsboro, James Lawson,
Hillsboro 2 3 120 103 6 4 292 166 Glencliff, James Lawson,
James Lawson 1 4 51 147 4 6 142 263 Glencliff,
Glencliff 0 5 6 259 2 8 125 374

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 5 0 235 97 9 1 420 158 Beech, Hendersonville, Hunters Lane, Portland, Springfield,
Beech 4 1 182 79 6 4 293 161 Hendersonville, Hunters Lane, Portland, Springfield,
Hendersonville 3 2 148 72 7 3 304 183 Hunters Lane, Portland, Springfield,
Springfield 2 3 80 102 4 6 148 239 Hunters Lane, Portland,
Portland 1 4 55 175 2 8 153 285 Hunters Lane,
Hunters Lane 0 5 49 224 1 9 128 422

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Southwind 5 0 218 28 10 0 413 60 Brighton, Kingsbury, Memphis Central, Memphis Overton, Munford,
Munford 4 1 205 103 8 2 348 185 Brighton, Kingsbury, Memphis Central, Memphis Overton,
Memphis Overton 3 2 125 116 5 5 217 218 Brighton, Kingsbury, Memphis Central,
Memphis Central 2 3 144 112 5 5 319 213 Brighton, Kingsbury,
Brighton 1 4 95 168 3 7 264 307 Kingsbury,
Kingsbury 0 5 6 266 1 9 28 466

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Jefferson Co. 5 0 198 77 9 1 366 161 Dobyns Bennett, Morristown East, Science Hill, West Ridge, William Blount,
Science Hill 4 1 167 88 7 3 293 181 Dobyns Bennett, Morristown East, West Ridge, William Blount,
Dobyns Bennett 3 2 173 95 5 4 266 156 Morristown East, West Ridge, William Blount,
West Ridge 2 3 112 164 5 4 235 206 Morristown East, William Blount,
William Blount 1 4 160 254 6 4 370 331 Morristown East,
Morristown East 0 5 56 188 0 10 142 357

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Bradley Central 5 0 171 80 10 0 357 124 Bearden, Cleveland, Farragut, Hardin Valley, Maryville,
Bearden 4 1 135 110 7 3 260 211 Cleveland, Farragut, Hardin Valley, Maryville,
Maryville 2 3 125 69 6 4 315 149 Cleveland, Hardin Valley,
Cleveland 2 3 126 132 6 4 313 219 Farragut, Hardin Valley,
Farragut 2 3 95 105 4 6 195 247 Hardin Valley, Maryville,
Hardin Valley 0 5 29 185 3 7 151 245

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Riverdale 5 0 219 65 8 2 372 148 Blackman, Coffee Co., Oakland, Rockvale, Siegel,
Oakland 4 1 192 39 8 2 375 105 Blackman, Coffee Co., Rockvale, Siegel,
Siegel 2 3 76 129 5 5 261 262 Coffee Co., Rockvale,
Rockvale 2 3 71 125 5 5 194 223 Blackman, Coffee Co.,
Blackman 2 3 112 159 4 6 238 299 Coffee Co., Siegel,
Coffee Co. 0 5 21 174 2 8 90 275

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mt. Juliet 5 1 211 142 8 2 336 217 Cookeville, Gallatin, Lebanon, Warren Co., Wilson Central,
Cookeville 4 2 168 137 7 3 292 228 Gallatin, Green Hill, Warren Co., Wilson Central,
Gallatin 4 2 198 111 7 3 338 218 Green Hill, Lebanon, Warren Co., Wilson Central,
Green Hill 4 2 158 96 7 3 304 171 Lebanon, Mt. Juliet, Warren Co., Wilson Central,
Lebanon 3 3 199 137 5 5 303 210 Cookeville, Warren Co., Wilson Central,
Wilson Central 1 5 83 198 4 6 185 274 Warren Co.,
Warren Co. 0 6 52 248 1 9 108 396

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Smyrna 5 0 132 65 6 4 178 192 Antioch, Cane Ridge, LaVergne, McGavock, Stewarts Creek,
Antioch 4 1 134 98 4 6 214 319 Cane Ridge, LaVergne, McGavock, Stewarts Creek,
Stewarts Creek 3 2 139 79 7 3 287 169 Cane Ridge, LaVergne, McGavock,
Cane Ridge 2 3 69 93 2 8 131 277 LaVergne, McGavock,
LaVergne 1 4 48 80 3 7 105 240 McGavock,
McGavock 0 5 44 151 1 9 105 313

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brentwood 5 0 134 17 10 0 281 90 Franklin, Independence, Nashville Overton, Ravenwood, Summit,
Ravenwood 4 1 130 73 7 3 260 191 Franklin, Independence, Nashville Overton, Summit,
Summit 3 2 89 74 4 6 205 202 Franklin, Independence, Nashville Overton,
Independence 2 3 97 100 5 5 223 204 Franklin, Nashville Overton,
Franklin 1 4 104 122 2 8 200 279 Nashville Overton,
Nashville Overton 0 5 19 187 2 8 82 350

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Clarksville 7 0 330 44 10 0 470 51 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Dickson Co., Kenwood, Kirkwood, Rossview, West Creek,
Rossview 6 1 202 48 7 3 266 100 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Dickson Co., Kenwood, Kirkwood, West Creek,
Dickson Co. 5 2 195 131 6 4 248 206 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Kenwood, Kirkwood, West Creek,
West Creek 4 3 142 120 4 6 162 211 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Kenwood, Kirkwood,
Kirkwood 3 4 144 214 5 5 259 334 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Kenwood,
Kenwood 2 5 160 176 2 8 207 314 Clarksville Northeast, Clarksville Northwest,
Clarksville Northeast 1 6 71 297 1 9 98 447 Clarksville Northwest,
Clarksville Northwest 0 7 74 288 0 10 98 405

Division I, Class 6A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Germantown 7 0 230 62 10 0 350 109 Arlington, Bartlett, Collierville, Cordova, Houston, White Station, Whitehaven,
Houston 6 1 254 90 8 2 360 157 Arlington, Bartlett, Collierville, Cordova, White Station, Whitehaven,
Bartlett 5 2 246 140 7 3 294 212 Arlington, Collierville, Cordova, White Station, Whitehaven,
Collierville 4 3 207 128 7 3 327 163 Arlington, Cordova, White Station, Whitehaven,
Whitehaven 3 4 135 142 5 5 223 192 Arlington, Cordova, White Station,
White Station 2 5 73 195 4 6 156 219 Arlington, Cordova,
Cordova 1 6 60 230 4 6 163 244 Arlington,
Arlington 0 7 39 257 2 8 90 300

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MTCS 4 0 155 28 9 1 375 116 Ezell-Harding, Friendship Christian, King's Academy, Providence Christian,
Friendship Christian 3 1 145 26 8 2 373 103 Ezell-Harding, King's Academy, Providence Christian,
Providence Christian 2 2 39 106 5 5 122 210 Ezell-Harding, King's Academy,
Ezell-Harding 1 3 27 115 4 6 177 278 King's Academy,
King's Academy 0 4 36 127 0 10 135 336

Division II, Class A, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Columbia Academy 5 0 218 72 7 3 387 236 Clarksville Academy, DCA, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, Nashville Christian,
DCA 3 2 175 89 6 4 349 183 Clarksville Academy, Mt. Juliet Christian, Nashville Christian,
Nashville Christian 3 2 188 110 4 6 297 296 Clarksville Academy, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian,
Franklin Grace 3 2 163 109 5 4 276 199 Clarksville Academy, DCA, Mt. Juliet Christian,
Mt. Juliet Christian 1 4 20 236 4 6 131 360 Clarksville Academy,
Clarksville Academy 0 5 37 185 1 9 84 338

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Trinity Christian 5 0 238 107 8 2 415 211 FACS, Fayette Academy, Harding Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark,
Jackson Christian 4 1 218 65 9 1 411 129 FACS, Fayette Academy, Harding Academy, Tipton-Rosemark,
FACS 3 2 197 139 8 2 461 167 Fayette Academy, Harding Academy, Tipton-Rosemark,
Fayette Academy 2 3 183 217 5 5 372 373 Harding Academy, Tipton-Rosemark,
Tipton-Rosemark 1 4 86 167 6 4 233 215 Harding Academy,
Harding Academy 0 5 32 259 2 7 89 363

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Boyd Buchanan 7 0 265 81 10 0 383 81 CAK, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Knoxville Webb, Lakeway Christian, Notre Dame, Silverdale,
Knoxville Webb 6 1 257 70 9 1 363 84 CAK, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Lakeway Christian, Notre Dame, Silverdale,
Lakeway Christian 4 3 230 231 5 4 257 273 Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Notre Dame, Silverdale,
Chattanooga Christian 4 3 241 190 6 4 335 269 CAK, Knoxville Grace, Notre Dame, Silverdale,
Silverdale 3 4 161 249 4 6 236 319 CAK, Knoxville Grace, Notre Dame,
CAK 3 4 220 279 4 6 301 374 Knoxville Grace, Lakeway Christian, Notre Dame,
Knoxville Grace 1 6 160 269 3 7 249 371 Notre Dame,
Notre Dame 0 7 155 320 2 8 257 410

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CPA 6 0 244 54 9 1 346 106 BGA, Davidson Academy, FRA, Goodpasture, Pope John Paul, Webb School,
FRA 5 1 270 97 9 1 463 153 BGA, Davidson Academy, Goodpasture, Pope John Paul, Webb School,
Davidson Academy 4 2 214 123 8 2 367 177 BGA, Goodpasture, Pope John Paul, Webb School,
Pope John Paul 3 3 156 187 3 7 203 336 BGA, Goodpasture, Webb School,
BGA 2 4 178 191 5 5 309 254 Goodpasture, Webb School,
Goodpasture 1 5 118 267 3 7 217 353 Webb School,
Webb School 0 6 55 316 0 10 98 481

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lausanne 5 0 213 46 8 1 346 105 ECS, Northpoint Christian, St. Benedict, St. George's, USJ,
Northpoint Christian 4 1 181 62 7 3 323 130 ECS, St. Benedict, St. George's, USJ,
USJ 3 2 144 93 6 4 212 207 ECS, St. Benedict, St. George's,
ECS 2 3 95 164 4 6 214 298 St. Benedict, St. George's,
St. George's 1 4 78 184 2 8 134 374 St. Benedict,
St. Benedict 0 5 35 197 1 9 72 353

Division II, Class AAA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
McCallie 4 1 157 107 9 1 367 197 Baylor, Brentwood Academy, Knoxville Catholic, MBA,
Baylor 4 1 173 89 8 2 387 171 Brentwood Academy, Knoxville Catholic, Lipscomb Academy, MBA,
MBA 3 2 55 109 4 6 113 203 Brentwood Academy, Knoxville Catholic, Lipscomb Academy,
Lipscomb Academy 3 2 128 103 4 6 213 228 Brentwood Academy, Knoxville Catholic, McCallie,
Knoxville Catholic 1 4 96 165 5 5 269 248 Brentwood Academy,
Brentwood Academy 0 5 119 155 1 9 236 290

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
MUS 4 0 113 59 9 1 322 111 Briarcrest, Christian Brothers, Ensworth, Father Ryan,
Ensworth 3 1 69 48 8 2 271 97 Briarcrest, Christian Brothers, Father Ryan,
Christian Brothers 2 2 42 59 6 4 216 153 Briarcrest, Father Ryan,
Briarcrest 1 3 61 97 5 5 246 208 Father Ryan,
Father Ryan 0 4 69 91 4 6 296 202

ADS BY GOOGLE