Standings

Jump to Group:

Updated October 26, 2020 10:02 PM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 3 0 149 34 5 4 279 207 Hancock Co., Jellico, Unaka,
Unaka 2 1 66 76 3 3 134 171 Hancock Co., Jellico,
Jellico 1 2 72 82 4 5 239 206 Hancock Co.,
Hancock Co. 0 3 20 115 0 8 42 331

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Coalfield 6 0 187 95 9 0 229 103 Greenback (COVID-19), Harriman, Midway, Oakdale, Oliver Springs, Sunbright,
Oliver Springs 4 1 156 60 4 5 182 161 Greenback, Harriman, Oakdale, Sunbright, Midway
Greenback 3 1 43 21 3 4 50 121 Harriman (COVID-19), Midway, Sunbright (COVID-19), Oakdale
Midway 3 2 142 133 6 3 276 205 Harriman, Oakdale, Sunbright, Oliver Springs
Oakdale 1 4 77 167 5 4 205 219 Harriman (COVID-19), Greenback
Harriman 1 3 112 110 2 6 180 260 Sunbright,
Sunbright 1 4 94 221 3 5 204 315 Oakdale,

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Pittsburg * 3 0 215 14 8 1 389 49 Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell, Copper Basin
Copper Basin § 3 0 69 0 8 1 188 72 Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell (COVID-19), South Pittsburg
Sale Creek 2 2 84 166 4 5 234 340 Lookout Valley, Whitwell,
Lookout Valley 0 3 13 122 2 7 58 328 Whitwell
Whitwell 0 2 28 106 0 7 71 324 Lookout Valley
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Monterey 4 0 136 27 7 1 213 71 Clay Co., Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs, Gordonsville
Gordonsville 4 0 159 27 6 2 235 83 Clay Co., Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs, Monterey
Clay Co. 2 2 56 41 5 4 163 157 Jo Byrns, Pickett County (COVID-19), Red Boiling Springs
Jo Byrns 1 3 57 115 3 6 140 265 Red Boiling Springs, Pickett Co.
Red Boiling Springs 1 3 49 162 1 7 75 329 Pickett Co., Clay Co.
Pickett Co. 0 3 44 128 1 6 91 277 Jo Byrns

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fayetteville 5 0 138 69 7 2 255 141 Cornersville, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Moore Co. 3 1 121 79 8 1 274 101 Cornersville, Huntland, Richland, Mt. Pleasant
Huntland 2 2 100 82 5 4 230 236 Cornersville, Mt. Pleasant, Richland
Cornersville 2 3 75 84 6 3 191 132 Mt. Pleasant (COVID-19), Richland,
Richland 1 3 40 92 2 6 126 197 Mt. Pleasant, Huntland
Mt. Pleasant 0 3 44 111 1 7 132 231 Moore Co.

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 6 0 199 44 8 2 309 150 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen (COVID-19), Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
Wayne Co. * 4 1 87 63 5 4 107 122 Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton (COVID-19), Perry Co., Collinwood
Collinwood * 4 1 109 46 5 3 204 173 Hollow Rock-Bruceton, McEwen (COVID-19), Middleton, Perry Co., Wayne Co.
McEwen 2 1 64 50 5 1 140 82 Middleton (COVID-19), Perry Co., Hollow Rock-Bruceton
Hollow Rock-Bruceton 2 3 93 52 4 4 122 58 Middleton, Perry Co., McEwen
Perry Co. * 0 5 86 234 2 7 123 295 Middleton
Middleton § 0 3 12 157 2 4 21 211 Perry Co.
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenfield 5 0 109 60 8 0 162 83 Dresden, Gleason, Humboldt, Lake Co. (COVID-19), South Fulton, West Carroll
Lake Co. 5 0 157 89 5 1 179 151 Dresden, Gleason, Humboldt, South Fulton, West Carroll,
Dresden 3 2 98 75 4 3 137 139 Gleason, South Fulton, West Carroll, Humboldt
West Carroll 3 2 197 116 5 3 260 151 Gleason, Humboldt, South Fulton, Greenfield
South Fulton 1 4 64 107 2 6 70 140 Humboldt, Gleason
Humboldt 1 4 82 162 4 5 124 216 Gleason, Dresden
Gleason 0 5 98 195 0 7 105 265 South Fulton

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Greene 3 0 129 37 9 0 348 124 Cosby, Hampton, Sullivan North, Happy Valley
Hampton 2 1 108 35 7 1 300 75 Happy Valley, Sullivan North, Cosby
Happy Valley 2 1 100 36 5 2 211 107 Cosby, Sullivan North, South Greene
Cosby 1 2 1 98 2 7 53 301 Sullivan North (COVID-19), Hampton
Sullivan North 0 3 14 145 0 7 30 282

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 3 0 146 38 9 0 323 73 Cumberland Gap, Oneida, Rockwood, Wartburg Central
Rockwood 2 1 90 81 6 3 238 195 Oneida, Wartburg Central, Cumberland Gap
Oneida 2 2 112 60 4 4 166 122 Cumberland Gap, Wartburg Central,
Cumberland Gap 1 2 22 105 4 5 119 228 Wartburg Central, Rockwood
Wartburg Central 0 3 26 112 1 8 184 348 Meigs Co.

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Bledsoe Co. 3 0 87 23 9 0 283 83 Marion Co., Polk Co., Tyner, Tellico Plains
Marion Co. 3 1 116 38 5 2 205 108 Polk Co., Tellico Plains, Tyner,
Tyner 1 2 69 68 3 4 174 180 Tellico Plains, Polk Co.
Tellico Plains 1 2 54 83 4 5 136 195 Polk Co., Bledsoe Co.
Polk Co. 0 3 10 124 0 9 70 379 Tyner

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Watertown 4 0 124 13 8 1 247 64 Cascade, Jackson Co., Trousdale Co., Westmoreland, East Robertson
Trousdale Co. 3 1 108 18 7 2 256 96 Cascade, East Robertson, Westmoreland, Jackson Co.
Westmoreland 2 2 75 78 4 5 129 137 East Robertson, Jackson Co., Cascade
Cascade 1 3 26 98 5 4 157 133 Jackson Co., Westmoreland
Jackson Co. 1 3 28 91 5 4 130 129 East Robertson, Trousdale Co.
East Robertson 1 3 47 110 3 6 119 192 Cascade, Watertown

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lewis Co. 4 0 184 48 9 0 350 85 Community, Eagleville, Loretto, Summertown, Forrest
Forrest 4 0 71 14 6 3 144 106 Community, Eagleville, Loretto, Summertown (COVID-19), Lewis Co.
Loretto 2 2 78 89 5 4 172 170 Community, Summertown, Eagleville
Eagleville 2 2 72 80 4 5 178 178 Community, Summertown, Loretto
Summertown 0 3 42 72 3 5 115 145 Community
Community 0 4 30 173 1 8 94 348 Summertown

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Riverside 4 0 165 43 7 2 277 124 East Hickman, Hickman Co., Houston Co., Scotts Hill, Waverly
Waverly 3 0 95 22 6 2 203 115 Hickman Co., Houston Co., Scotts Hill, Riverside
East Hickman 2 2 74 69 6 2 218 132 Hickman Co., Waverly (COVID-19), Scotts Hill
Scotts Hill 2 2 42 98 4 5 134 241 Hickman Co., Houston Co. (COVID-19), East Hickman
Houston Co. 1 2 66 110 1 5 100 186 East Hickman, Hickman Co.
Hickman Co. 0 4 27 125 1 8 68 240 Houston Co.

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Peabody 4 0 182 35 9 0 395 86 Adamsville, Halls, McKenzie, Union City, Gibson Co.
McKenzie 3 1 127 90 7 2 272 194 Gibson Co., Halls (COVID-19), Union City, Adamsville
Union City 2 2 111 140 5 4 206 280 Adamsville, Gibson Co., Halls
Adamsville 2 2 116 83 5 4 240 170 Gibson Co., Halls, McKenzie
Gibson Co. 1 3 59 111 2 7 113 216 Halls, Peabody
Halls 0 3 0 135 2 6 49 256 Union City

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Claiborne 3 1 140 60 8 1 353 72 Chuckey-Doak, Unicoi Co., West Greene, North Greene
Chuckey-Doak 3 1 152 99 5 3 168 182 Johnson Co., North Greene, Unicoi Co., West Greene
Johnson Co. 3 1 104 75 5 4 192 174 Claiborne, North Greene (COVID-19), West Greene, Unicoi Co.
Unicoi Co. 2 2 112 112 4 4 200 208 North Greene, West Greene, Johnson Co.
West Greene 1 3 83 118 3 6 226 240 North Greene, Chuckey-Doak
North Greene 0 3 26 152 1 7 81 335 Claiborne

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 6 0 275 8 8 1 382 36 Austin-East, Gatlinburg-Pittman, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Gatlinburg-Pittman 4 1 97 69 7 2 181 121 Austin-East (COVID-19), Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Kingston
Kingston 4 1 98 87 6 2 203 155 Austin-East, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott, Gatlinburg-Pittman
Pigeon Forge * 2 3 88 64 5 3 177 104 Austin-East, Northview Academy, Scott
Scott * 2 3 63 118 5 4 119 154 Austin-East (COVID-19), Northview Academy, Pigeon Forge
Northview Academy 0 5 26 188 3 6 145 291 Austin-East
Austin-East 0 3 14 125 0 7 35 312 Northview Academy
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Loudon 4 0 159 46 8 0 323 63 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater, Red Bank
Brainerd 3 1 54 41 6 3 242 170 Red Bank (COVID-19), Signal Mountain (COVID-19), Sweetwater, McMinn Central
Red Bank 3 0 133 22 6 0 232 65 McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater, Loudon
Sweetwater 1 3 68 110 5 4 241 182 McMinn Central, Signal Mountain
Signal Mountain 1 2 64 108 3 4 166 195 McMinn Central, Sweetwater
McMinn Central 0 4 13 162 2 7 81 250 Brainerd

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Upperman 4 0 164 41 6 3 218 138 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co., York Institute, Sequatchie Co.
Smith Co. 3 1 84 65 3 6 108 252 Cannon Co., Sequatchie Co., York Institute, Grundy Co.
York Institute 2 2 70 50 2 7 104 196 Grundy Co., Sequatchie Co., Cannon Co.
Grundy Co. 1 2 28 73 2 6 70 249 Sequatchie Co., Smith Co.
Sequatchie Co. 1 3 95 92 2 7 156 229 Cannon Co., Upperman
Cannon Co. 1 3 14 133 0 9 61 366 Grundy Co. (COVID-19), York Institute

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 3 0 169 21 5 0 223 28 East Nashville, Stratford, Whites Creek, Giles Co.
Giles Co. 3 0 43 6 3 6 184 174 East Nashville (COVID-19), Stratford (COVID-19), Whites Creek, Pearl Cohn
East Nashville 1 1 63 49 2 1 114 55 Stratford,
Stratford * 0 2 7 112 1 4 40 210 Whites Creek
Whites Creek * 0 2 6 98 1 3 32 165 Stratford
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Stewart Co. * 4 0 122 27 7 1 163 55 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Sycamore, Fairview
Fairview * 4 0 163 28 7 1 252 94 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Sycamore, Stewart Co.
Harpeth 2 2 62 91 2 6 101 198 Camden, Sycamore, Cheatham Co.
Camden * 1 3 43 76 1 8 91 274 Cheatham Co., Sycamore
Sycamore * 1 3 58 101 1 7 96 258 Cheatham Co., Camden
Cheatham Co. 0 4 27 152 0 9 62 358 Harpeth
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Milan 4 0 144 34 8 1 270 133 Bolivar Central, Covington, McNairy Central, South Gibson, Westview
South Gibson 3 1 111 89 6 2 245 171 Covington, McNairy Central, Westview, Bolivar Central
Covington 2 2 124 43 7 2 275 76 Bolivar Central, Westview, McNairy Central
Westview 2 2 55 87 6 3 312 205 Bolivar (COVID-19), McNairy Central, Milan
McNairy Central 0 3 34 128 3 6 165 289 Covington
Bolivar Central 0 2 13 99 0 8 90 324 South Gibson

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Elizabethton 5 0 208 47 9 0 373 84 Grainger, Greeneville, Sullivan East, Sullivan South, Union Co. (COVID-19), Sullivan Central
Greeneville 4 1 178 65 6 3 307 169 Grainger, Sullivan Central, Sullivan South, Union Co. (COVID-19), Sullivan East
Sullivan South 4 2 130 91 8 2 252 111 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Union Co. (COVID-19),
Grainger 2 3 83 150 5 4 164 183 Sullivan Central, Sullivan East (COVID-19), Union Co.
Sullivan Central 2 3 89 165 4 5 171 255 Sullivan East (COVID-19), Union Co., Elizabethton
Sullivan East 1 2 42 115 3 4 133 205 Union Co., Greeneville
Union Co. 0 2 19 111 0 5 39 249 Grainger

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 5 0 227 20 7 2 366 86 Chattanooga Central, East Hamilton, East Ridge, Hixson, Howard, Sequoyah
Howard * 4 1 110 79 6 3 145 159 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Sequoyah, East Hamilton
East Hamilton * 4 1 214 109 6 3 315 183 Chattanooga Central, East Ridge, Hixson, Sequoyah, Howard
East Ridge 2 3 91 140 5 4 173 187 Chattanooga Central, Sequoyah, Hixson
Hixson 2 3 86 110 2 7 123 226 Chattanooga Central, Sequoyah, East Ridge
Chattanooga Central 1 5 84 200 1 8 105 331 Sequoyah,
Sequoyah 0 5 27 181 0 9 27 329 Anderson Co.
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
DeKalb Co. 3 0 93 64 6 3 275 156 Livingston Academy, Macon Co., Stone Memorial, Cumberland Co.
Livingston Academy * 2 1 49 44 6 3 178 142 Cumberland Co., Stone Memorial, Macon Co.
Macon Co. * 2 1 97 51 6 2 206 98 Cumberland Co., Stone Memorial, Livingston Academy
Stone Memorial 1 3 57 88 4 5 178 212 Cumberland Co. (COVID-19),
Cumberland Co. 0 2 7 55 0 7 77 253 DeKalb Co.
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tullahoma 4 0 103 21 9 0 321 81 Lawrence Co., Marshall Co., Nolensville, Spring Hill (COVID-19), Maplewood
Marshall Co. 3 1 77 56 7 1 241 133 Lawrence Co., Maplewood (COVID-19), Spring Hill, Nolensville
Nolensville 3 1 134 62 4 3 184 157 Lawrence Co., Maplewood, Spring Hill, Marshall Co.
Lawrence Co. 1 3 20 127 4 5 135 245 Maplewood (COVID-19), Spring Hill
Spring Hill 1 2 63 51 2 5 92 148 Maplewood, Lawrence Co.
Maplewood 0 2 0 77 0 4 26 165 Tullahoma

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Creek Wood 5 0 124 40 9 0 277 87 Greenbrier, Montgomery Central, Portland, White House, White House Heritage, Springfield
Springfield 5 0 197 64 8 1 263 102 Greenbrier, Montgomery Central, Portland, White House, White House Heritage, Creek Wood
White House Heritage 3 2 143 154 6 3 223 205 Greenbrier, Portland, White House, Montgomery Central
Greenbrier 2 3 48 63 4 3 109 72 Montgomery Central, Portland, White House
White House 2 3 97 154 3 6 153 261 Montgomery Central, Portland, Greenbrier
Montgomery Central 1 4 27 96 3 4 47 106 Portland, White House Heritage
Portland 0 6 122 187 2 8 200 333

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lexington 4 0 124 38 8 1 300 142 Hardin Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Liberty Magnet, Chester Co.
Hardin Co. 3 1 148 57 7 2 340 134 Chester Co., Jackson North Side, Jackson South Side, Liberty Magnet
Jackson North Side 2 2 145 135 5 2 247 172 Chester Co., Liberty Magnet, Jackson South Side
Jackson South Side 2 2 91 94 2 5 140 219 Chester Co., Liberty Magnet, Jackson North Side
Chester Co. 1 3 90 152 2 7 225 344 Liberty Magnet, Lexington
Liberty Magnet 0 4 26 148 0 8 38 336 Hardin Co.

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 3 0 37 0 6 3 213 112 Crockett Co. (COVID-19), Dyersburg (COVID-19), Ripley, Obion Co.
Crockett Co. 2 0 38 0 4 3 106 93 Obion Co., Ripley, Dyersburg
Ripley 2 2 84 101 6 4 191 184 Dyersburg, Obion Co.,
Dyersburg 1 1 98 57 4 2 260 118 Obion Co., Crockett Co.
Obion Co. 0 3 18 115 1 8 114 321 Haywood

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fayette Ware 3 0 28 20 7 2 185 181 Bolton (COVID-19), Craigmont (COVID-19), Millington,
Millington 1 1 21 26 2 7 120 210 Craigmont (COVID-19),

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
David Crockett 5 0 143 48 7 2 240 104 Cherokee (COVID-19), Cocke Co., Daniel Boone, Tennessee High, Volunteer, Morristown East
Tennessee High 4 1 156 79 5 3 181 142 Cocke Co., Daniel Boone, Morristown East, Volunteer,
Daniel Boone 3 2 152 60 4 4 222 145 Cocke Co., Morristown East, Volunteer, Cherokee
Morristown East 3 2 158 130 5 3 261 220 Cherokee, Cocke Co., Volunteer, David Crockett
Cocke Co. * 1 4 67 197 2 7 125 273 Cherokee, Volunteer
Volunteer 1 4 86 169 2 7 166 287 Cherokee, Cocke Co.
Cherokee 1 3 7 84 2 6 55 210 Tennessee High (COVID-19), Daniel Boone
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South-Doyle 5 1 220 96 7 2 270 150 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Halls, Sevier Co., Seymour,
Knoxville Central 4 1 103 67 7 2 221 147 Knoxville Carter, Sevier Co., Seymour (COVID-19), South-Doyle, Gibbs
Knoxville Halls 3 1 100 75 6 1 162 110 Gibbs, Knoxville Central, Sevier Co., Seymour
Knoxville Carter 2 3 56 111 5 4 185 197 Knoxville Halls (COVID-19), Seymour, Sevier Co.
Sevier Co. 2 3 146 210 4 5 245 348 Gibbs, Seymour, Knoxville Carter
Gibbs 2 3 173 150 4 5 319 253 Knoxville Carter, Seymour, Knoxville Central
Seymour 0 4 82 169 0 9 134 316 Knoxville Halls

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville West 5 0 148 37 8 1 282 79 Clinton, Fulton (COVID-19), Karns, Oak Ridge, Powell, Campbell Co.
Oak Ridge 5 1 170 63 7 3 265 148 Campbell Co., Clinton, Fulton (COVID-19), Karns, Powell,
Powell 4 2 203 115 7 2 294 186 Campbell Co., Clinton (COVID-19), Karns, Knoxville Fulton,
Knoxville Fulton 3 1 132 96 4 4 196 187 Campbell Co., Clinton, Karns,
Karns 1 4 69 229 2 6 158 357 Campbell Co., Clinton
Campbell Co. 1 4 112 197 4 5 229 267 Clinton, Knoxville West
Clinton 0 4 42 136 0 7 75 251 Karns

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Rhea Co. 3 0 110 49 9 0 308 152 Lenoir City, Soddy-Daisy, Walker Valley,
Walker Valley 1 1 69 31 6 2 279 101 Lenoir City, Soddy-Daisy
Soddy-Daisy 1 1 70 61 3 6 176 286 Lenoir City, Walker Valley
Lenoir City 0 3 30 138 2 7 105 306

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Summit 4 0 70 9 8 1 201 77 Columbia, Franklin Co., Page (COVID-19), Shelbyville (COVID-19), Lincoln Co.
Shelbyville 3 0 138 67 6 2 309 204 Franklin Co., Lincoln Co., Page, Columbia
Page 2 1 42 39 3 4 116 142 Columbia, Lincoln Co. (COVID-19), Franklin Co.
Columbia 1 3 51 99 5 4 162 165 Lincoln Co., Shelbyville
Lincoln Co. 1 2 102 128 3 5 149 262 Franklin Co., Summit
Franklin Co. 1 3 66 124 2 7 164 255 Columbia, Page

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Beech 3 0 51 15 6 1 212 97 Gallatin, Glencliff (COVID-19), Hillsboro, Hillwood
Gallatin 3 1 11 36 3 6 184 220 Hillsboro (COVID-19), Hillwood (COVID-19), Hunters Lane (COVID-19), Glencliff
Hillsboro 2 1 129 27 3 2 171 72 Glencliff, Hillwood, Hunters Lane
Hillwood 2 1 108 69 3 1 158 76 Glencliff, Hunters Lane, Beech
Hunters Lane 1 1 76 38 3 2 188 93 Glencliff, Hillsboro
Glencliff 0 3 9 195 0 4 29 221 Gallatin

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 5 0 284 40 7 2 384 148 Clarksville, Clarksville Northeast, Dyer Co., Kenwood, West Creek, Clarksville Northwest
Clarksville Northeast 5 1 161 98 5 2 165 105 Clarksville, Clarksville Northwest, Dyer Co. (COVID-19), Kenwood, West Creek,
Dyer Co. 3 1 135 102 6 2 260 177 Clarksville, Clarksville Northwest, West Creek, Kenwood
Clarksville 2 3 129 168 3 4 185 238 Clarksville Northwest, Kenwood, West Creek
Kenwood 2 3 154 166 2 5 204 274 Clarksville Northwest, West Creek, Dyer Co.
Clarksville Northwest 1 4 66 187 1 6 76 248 West Creek, Henry Co.
West Creek 0 5 57 224 2 6 104 262 Clarksville

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Munford 6 0 44 34 7 3 204 199 Brighton, Kingsbury (COVID-19), Kirby (COVID-19), Overton (COVID-19), Ridgeway (COVID-19), Southwind (COVID-19),
Brighton 5 1 39 39 5 5 208 213 Kingsbury (COVID-19), Kirby (COVID-19), Overton (COVID-19), Ridgeway (COVID-19), Southwind (COVID-19),

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dobyns Bennett 5 1 264 94 8 1 319 97 Bearden, Farragut, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West,
Farragut 4 1 202 107 6 3 282 210 Bearden, Hardin Valley, Morristown West, Science Hill, Jefferson Co.
Science Hill 4 1 155 103 7 2 244 172 Dobyns Bennett, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Bearden
Bearden 3 2 150 149 3 5 170 254 Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill
Morristown West 1 4 76 188 3 6 165 266 Jefferson Co., Hardin Valley
Hardin Valley 1 4 69 193 1 8 102 379 Jefferson Co., Morristown West
Jefferson Co. 0 5 56 138 0 9 113 312 Farragut

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville 5 0 195 41 9 0 299 53 Bradley Central, Cleveland, McMinn Co., Ooltewah, William Blount, Heritage
McMinn Co. 4 1 218 81 8 1 385 87 Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount, Bradley Central
Bradley Central 4 1 180 102 7 2 322 195 Cleveland, Heritage, Ooltewah, William Blount, McMinn Co.
Ooltewah * 2 3 102 200 4 5 160 278 Heritage, William Blount, Cleveland
Cleveland * 2 3 119 146 4 5 228 248 Heritage, William Blount, Ooltewah
William Blount 1 5 117 255 3 6 209 337 Heritage,
Heritage 0 5 86 192 2 7 180 267 Maryville
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 6 0 187 31 9 0 314 65 Blackman (COVID-19), Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Rockvale, Siegel, Warren Co.
Riverdale 5 1 164 64 7 2 241 129 Blackman, Cookeville, Rockvale, Siegel, Warren Co., Coffee Co.
Warren Co. 5 1 143 119 8 1 261 146 Blackman, Coffee Co., Cookeville, Rockvale, Siegel, Oakland
Cookeville 3 3 50 106 6 3 167 157 Coffee Co., Rockvale (COVID-19), Siegel, Blackman
Blackman 3 2 158 83 3 5 181 184 Coffee Co., Rockvale, Siegel, Cookeville
Coffee Co. 2 4 98 156 4 5 169 237 Rockvale, Siegel, Riverdale
Siegel 1 6 56 166 0 9 95 254 Rockvale (COVID-19),
Rockvale 0 5 56 184 1 7 139 299

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Hendersonville 4 0 146 41 6 3 258 153 Lebanon, Rossview, Station Camp, Wilson Central, Mt. Juliet
Mt. Juliet 3 1 122 69 6 2 232 122 Lebanon, Station Camp, Wilson Central, Hendersonville
Wilson Central 2 2 65 62 5 4 212 176 Lebanon, Rossview, Station Camp
Rossview 2 2 91 83 5 3 155 149 Mt. Juliet, Station Camp, Lebanon
Lebanon 1 3 95 93 5 4 229 213 Station Camp, Rossview
Station Camp 0 4 16 187 0 9 47 380 Wilson Central

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Smyrna 6 0 124 60 7 3 250 233 Antioch, Cane Ridge, John Overton (COVID-19), LaVergne, McGavock (COVID-19), Stewarts Creek (COVID-19),
LaVergne 4 1 128 104 5 4 300 294 Antioch (COVID-19), McGavock, Nashville Overton, Stewarts Creek, Cane Ridge
Stewarts Creek 4 1 161 52 5 4 310 172 Antioch, Cane Ridge (COVID-19), McGavock, Nashville Overton,
Cane Ridge 2 1 127 34 2 3 165 100 McGavock, Nashville Overton, LaVergne
Antioch * 1 3 60 185 1 4 88 224 McGavock,
McGavock * 1 4 43 161 1 5 55 203 John Overton (COVID-19),
Nashville Overton * 1 3 102 143 1 3 102 143 Antioch,
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Independence 4 0 138 42 6 1 235 112 Brentwood, Centennial, Dickson Co., Franklin, Ravenwood
Brentwood 3 1 138 80 6 3 255 180 Dickson Co., Franklin, Ravenwood, Centennial
Ravenwood 3 1 153 56 5 4 308 188 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence
Franklin 1 3 89 125 4 5 221 233 Centennial, Dickson Co.
Centennial 1 3 56 138 2 6 142 263 Dickson Co., Brentwood
Dickson Co. 0 4 34 167 1 8 91 288 Franklin

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Bartlett 3 0 75 27 5 1 178 101 Arlington, Cordova (COVID-19), Houston, Collierville
Collierville 3 0 23 14 4 2 100 102 Arlington (COVID-19), Cordova (COVID-19), Houston, Bartlett
Houston 2 2 78 88 5 5 184 178 Arlington, Cordova (COVID-19),
Arlington 1 2 37 79 5 4 220 202 Cordova (COVID-19),

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
DCA 6 0 206 39 8 0 291 72 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Friendship Christian, King's Academy, MTCS (COVID-19), Webb School, Mt. Juliet Christian
Friendship Christian 5 2 223 132 6 2 233 139 Chattanooga Grace, Franklin Grace, King's Academy, Mt. Juliet Christian, Webb School,
King's Academy 5 2 276 127 8 2 385 180 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Mt. Juliet Christian, MTCS, Webb School,
MTCS 4 1 174 118 4 4 215 175 Chattanooga Grace, Franklin Grace, Friendship Christian, Mt. Juliet Christian, Webb School
Franklin Grace 2 4 148 218 4 5 243 276 Mt. Juliet Christian, Webb School, Chattanooga Grace
Webb School 2 4 84 231 4 4 126 259 Chattanooga Grace, Mt. Juliet Christian, MTCS
Mt. Juliet Christian 1 5 121 209 1 8 154 320 Chattanooga Grace, DCA
Chattanooga Grace 0 6 59 216 1 7 114 261 Franklin Grace

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Davidson Academy 7 0 304 26 9 0 394 54 Clarksville Academy, Columbia Academy, Fayette Academy, Nashville Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian, USJ, Jackson Christian
USJ 6 2 184 68 8 2 254 98 Clarksville Academy (COVID-19), Columbia Academy (COVID-19), Fayette Academy, Nashville Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian,
Jackson Christian 5 2 174 84 7 2 285 118 Clarksville Academy, Columbia Academy (COVID-19), Fayette Academy, Tipton-Rosemark, USJ, Davidson Academy
Nashville Christian * 5 2 201 127 6 3 241 157 Clarksville Academy, Columbia Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Trinity Christian
Trinity Christian § 5 2 115 154 6 3 164 191 Clarksville Academy, Columbia Academy, Fayette Academy (COVID-19), Jackson Christian, Tipton-Rosemark, Nashville Christian
Columbia Academy 2 3 71 100 1 6 97 198 Clarksville Academy (COVID-19), Tipton-Rosemark, Fayette Academy
Tipton-Rosemark 2 6 110 316 3 6 111 316 Clarksville Academy, Fayette Academy,
Clarksville Academy 1 5 60 203 1 6 80 229 Fayette Academy (COVID-19),
Fayette Academy 0 5 47 182 2 6 101 245 Columbia Academy
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CAK 5 0 210 64 9 0 338 98 Boyd Buchanan, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Notre Dame, Silverdale, Knoxville Webb
Knoxville Webb 4 1 174 99 5 3 229 199 Boyd Buchanan, Chattanooga Christian, Notre Dame, Silverdale, CAK
Chattanooga Christian 3 2 185 173 3 3 199 227 Boyd Buchanan, Knoxville Grace, Notre Dame, Silverdale
Knoxville Grace 3 2 183 168 7 2 311 189 Knoxville Webb, Notre Dame, Silverdale, Boyd Buchanan
Silverdale 2 3 69 131 5 4 181 213 Boyd Buchanan (COVID-19), Notre Dame, Chattanooga Christian
Boyd Buchanan 1 3 107 141 3 3 167 141 Notre Dame, Knoxville Grace
Notre Dame 0 6 114 265 2 7 154 315

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lipscomb Academy 3 0 126 27 7 2 338 105 CPA, FRA, Goodpasture, BGA
CPA 2 1 85 30 6 1 206 82 BGA, Goodpasture, FRA
Goodpasture 2 2 75 112 6 2 222 136 BGA, FRA,
BGA 1 2 59 81 4 3 127 124 FRA, Lipscomb Academy
FRA 0 3 17 112 1 4 65 166 CPA

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
ECS 4 0 136 54 6 2 207 143 Harding Academy, Lausanne, Northpoint Christian, St. George's, FACS
Lausanne 3 1 133 42 6 1 156 57 FACS, Harding Academy (COVID-19), Northpoint Christian, St. George's
Harding Academy 2 1 27 44 1 4 54 135 FACS, St. George's (COVID-19), Northpoint Christian
St. George's 2 1 83 31 2 1 83 31 FACS, Northpoint Christian, Lausanne
Northpoint Christian 1 3 67 123 4 4 142 158 FACS, Harding Academy
FACS 0 4 14 164 0 8 20 306 ECS

Division II, Class AAA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brentwood Academy 4 0 107 76 9 0 229 141 Ensworth, Father Ryan, Knoxville Catholic, McCallie, Baylor
Father Ryan 3 1 101 78 6 2 206 116 Baylor, Ensworth, McCallie, Knoxville Catholic
McCallie 2 2 112 106 5 3 222 152 Baylor, Knoxville Catholic, Ensworth
Baylor 2 2 92 113 4 2 202 130 Ensworth, Knoxville Catholic, Brentwood Academy
Ensworth * 0 3 44 60 3 5 157 161 McCallie, Knoxville Catholic
Knoxville Catholic § 0 3 69 92 3 4 204 169 Father Ryan, Ensworth
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Christian Brothers 3 0 74 28 6 2 248 131 MUS, Pope John Paul, St. Benedict (COVID-19), MBA, Briarcrest
Pope John Paul 2 2 105 118 7 2 235 184 Briarcrest, MBA, St. Benedict
MBA 2 1 107 100 3 2 152 145 Briarcrest, MUS, Christian Brothers, St. Benedict
MUS 2 2 89 66 6 2 127 69 Pope John Paul, St. Benedict, Briarcrest
Briarcrest 1 2 93 80 5 3 241 192 St. Benedict, MUS, Christian Brothers
St. Benedict 0 2 0 75 2 4 66 133 Pope John Paul, MBA

ADS BY GOOGLE