2022 Class 1A East Regional Girls' Basketball Tournaments

February 25 - March 5, 2022

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Feb 25 7:00 PM North Greene 73, Jellico 42
Friday Feb 25 7:00 PM Unaka 52, Washburn 38
Friday Feb 25 7:00 PM Hampton 55, Cosby 38
Friday Feb 25 7:00 PM Cloudland 74, Hancock Co. 19
Friday Feb 25 7:00 PM Oneida 64, Oakdale 38
Friday Feb 25 7:00 PM Greenback 39, Sunbright 37
Friday Feb 25 7:00 PM Harriman 47, Wartburg Central 35
Friday Feb 25 7:00 PM Coalfield 57, Midway 34
Friday Feb 25 7:00 PM Copper Basin 1, Richard Hardy 0
Friday Feb 25 7:00 PM Van Buren 2, Chatt. Girls' Leadership Aca. 0
Friday Feb 25 7:00 PM Whitwell 57, Lookout Valley 14
Friday Feb 25 7:00 PM Sale Creek 52, South Pittsburg 49
Friday Feb 25 7:00 PM Clay Co. 76, Merrol Hyde 25
Friday Feb 25 7:00 PM Pickett Co. 73, East Robertson 59
Friday Feb 25 7:00 PM Gordonsville 68, Jo Byrns 64
Friday Feb 25 7:00 PM Red Boiling Springs 61, Trousdale Co. 34
Monday Feb 28 5:30 PM Van Buren 57, Copper Basin 31 Seqautchie Co. H.S.
Monday Feb 28 6:00 PM North Greene 54, Unaka 36 Daniel Boone H.S.
Monday Feb 28 6:00 PM Oneida 55, Greenback 44 Harriman H.S.
Monday Feb 28 6:00 PM Clay Co. 66, Pickett Co. 51 East Robertson H.S.
Monday Feb 28 7:00 PM Whitwell 57, Sale Creek 38 Seqautchie Co. H.S.
Monday Feb 28 7:30 PM Cloudland 59, Hampton 52 Daniel Boone H.S.
Monday Feb 28 7:30 PM Coalfield 66, Harriman 61 Harriman H.S.
Monday Feb 28 7:30 PM Red Boiling Springs 60, Gordonsville 47 East Robertson H.S.
Wednesday Mar 2 7:00 PM North Greene 37, Cloudland 26 Daniel Boone H.S.
Wednesday Mar 2 7:00 PM Coalfield 51, Oneida 46 Harriman H.S.
Wednesday Mar 2 7:00 PM Whitwell 54, Van Buren 47 Seqautchie Co. H.S.
Wednesday Mar 2 7:00 PM Red Boiling Springs 54, Clay Co. 40 East Robertson H.S.
Saturday Mar 5 7:00 PM North Greene 54, Oneida 41
Saturday Mar 5 7:00 PM Cloudland 53, Coalfield 49
Saturday Mar 5 7:00 PM Clay Co. 41, Whitwell 39
Saturday Mar 5 7:00 PM Van Buren 43, Red Boiling Springs 30

Participating Schools

Chattanooga Girls' Leadership Academy
Clay Co.
Cloudland
Coalfield
Copper Basin
Cosby
East Robertson
Gordonsville
Greenback
Hampton
Hancock Co.
Harriman
Jellico
Jo Byrns
Lookout Valley
Merrol Hyde
Midway
North Greene
Oakdale
Oneida
Pickett Co.
Red Boiling Springs
Richard Hardy
Sale Creek
South Pittsburg
Sunbright
Trousdale Co.
Unaka
Van Buren
Wartburg Central
Washburn
Whitwell

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE