2022 Class 4A East Regional Boys' Basketball Tournaments

February 26 - March 7, 2022

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Saturday Feb 26 7:00 PM Science Hill 82, Morristown West 36
Saturday Feb 26 7:00 PM Sevier Co. 70, Daniel Boone 58
Saturday Feb 26 7:00 PM Morristown East 90, West Ridge 46
Saturday Feb 26 7:00 PM Dobyns Bennett 87, Jefferson Co. 35
Saturday Feb 26 7:00 PM Oak Ridge 72, Hardin Valley 55
Saturday Feb 26 7:00 PM Bearden 84, Karns 67
Saturday Feb 26 7:00 PM Farragut 84, Knoxville West 44
Saturday Feb 26 7:00 PM William Blount 66, Campbell Co. 59
Saturday Feb 26 7:00 PM Walker Valley 75, Warren Co. 45
Saturday Feb 26 7:00 PM McMinn Co. 73, Shelbyville 56
Saturday Feb 26 7:00 PM Coffee Co. 52, Howard 40
Saturday Feb 26 7:00 PM Franklin Co. 49, Cleveland 43
Saturday Feb 26 7:00 PM Blackman 48, Smyrna 35
Saturday Feb 26 7:00 PM Stewarts Creek 59, Oakland 52
Saturday Feb 26 7:00 PM Cane Ridge 93, Riverdale 48
Saturday Feb 26 7:00 PM LaVergne 38, Siegel 27
Tuesday Mar 1 6:00 PM Dobyns Bennett 59, Morristown East 55 Jefferson Co. H.S.
Tuesday Mar 1 6:00 PM Bearden 58, Oak Ridge 40 Higher Seed
Tuesday Mar 1 6:00 PM Walker Valley 74, McMinn Co. 72 Coffee Co. Central H.S.
Tuesday Mar 1 6:00 PM Stewarts Creek 37, Blackman 34 Stewarts Creek H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM Science Hill 50, Sevier Co. 49 Jefferson Co. H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM Farragut 68, William Blount 55 Higher Seed
Tuesday Mar 1 7:45 PM Coffee Co. 64, Franklin Co. 47 Coffee Co. Central H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM Cane Ridge 86, LaVergne 55 Stewarts Creek H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM Dobyns Bennett 68, Science Hill 48 Science Hill H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM Bearden 74, Farragut 40
Thursday Mar 3 7:00 PM Coffee Co. 51, Walker Valley 46 Coffee Co. Central H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM Cane Ridge 89, Stewarts Creek 61 Stewarts Creek H.S.
Monday Mar 7 7:00 PM Dobyns Bennett 62, Farragut 46
Monday Mar 7 7:00 PM Bearden 72, Science Hill 45
Monday Mar 7 7:00 PM Coffee Co. 57, Stewarts Creek 50
Monday Mar 7 7:00 PM Cane Ridge 65, Walker Valley 38

Participating Schools

Bearden
Blackman
Campbell Co.
Cane Ridge
Cleveland
Coffee Co.
Daniel Boone
Dobyns Bennett
Farragut
Franklin Co.
Hardin Valley
Howard
Jefferson Co.
Karns
Knoxville West
LaVergne
McMinn Co.
Morristown East
Morristown West
Oak Ridge
Oakland
Riverdale
Science Hill
Sevier Co.
Shelbyville
Siegel
Smyrna
Stewarts Creek
Walker Valley
Warren Co.
West Ridge
William Blount

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE