2022 Class 2A East Regional Boys' Basketball Tournaments

February 26 - March 7, 2022

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Saturday Feb 26 7:00 PM Chuckey-Doak 79, Pigeon Forge 63
Saturday Feb 26 7:00 PM Alcoa 66, Johnson Co. 61
Saturday Feb 26 7:00 PM Gatlinburg-Pittman 100, West Greene 79
Saturday Feb 26 7:00 PM South Greene 73, Union Co. 59
Saturday Feb 26 7:00 PM Polk Co. 42, Sweetwater 40
Saturday Feb 26 7:00 PM Brainerd 62, McMinn Central 57
Saturday Feb 26 7:00 PM Tyner 94, Kingston 40
Saturday Feb 26 7:00 PM Meigs Co. 68, CSAS 60
Saturday Feb 26 7:00 PM Jackson Co. 54, Watertown 31
Saturday Feb 26 7:00 PM Smith Co. 61, Monterey 53
Saturday Feb 26 7:00 PM Cannon Co. 74, Bledsoe Co. 65
Saturday Feb 26 7:00 PM York Institute 84, Westmoreland 53
Saturday Feb 26 7:00 PM Cascade 67, Whites Creek 57
Saturday Feb 26 7:00 PM Pearl Cohn 66, Forrest 55
Saturday Feb 26 7:00 PM East Nashville 97, Grundy Co. 52
Saturday Feb 26 7:00 PM Community 60, Stratford 47
Tuesday Mar 1 6:00 PM Alcoa 103, Chuckey-Doak 74 Gatlinburg-Pittman H.S.
Tuesday Mar 1 6:00 PM Polk Co. 72, Brainerd 49 Marion Co. H.S.
Tuesday Mar 1 6:00 PM Jackson Co. 58, Smith Co. 53 Watertown H.S.
Tuesday Mar 1 6:00 PM Pearl Cohn 72, Cascade 59 Whites Creek H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM Gatlinburg-Pittman 74, South Greene 47 Gatlinburg-Pittman H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM Tyner 81, Meigs Co. 42 Marion Co. H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM York Institute 74, Cannon Co. 55 Watertown H.S.
Tuesday Mar 1 7:45 PM East Nashville 79, Community 40 Whites Creek H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM Alcoa 62, Gatlinburg-Pittman 56 Gatlinburg-Pittman H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM Brainerd 52, Tyner 51 Marion Co. H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM York Institute 47, Jackson Co. 45 Watertown H.S.
Thursday Mar 3 7:00 PM East Nashville 63, Pearl Cohn 56 Whites Creek H.S.
Monday Mar 7 7:00 PM Tyner 54, Alcoa 52
Monday Mar 7 7:00 PM Brainerd 74, Gatlinburg-Pittman 71
Monday Mar 7 7:00 PM York Institute 67, Pearl Cohn 51
Monday Mar 7 7:00 PM East Nashville 69, Jackson Co. 32

Participating Schools

Alcoa
Bledsoe Co.
Brainerd
Cannon Co.
Cascade
Chuckey-Doak
Community
CSAS
East Nashville
Forrest
Gatlinburg-Pittman
Grundy Co.
Jackson Co.
Johnson Co.
Kingston
McMinn Central
Meigs Co.
Monterey
Pearl Cohn
Pigeon Forge
Polk Co.
Smith Co.
South Greene
Stratford
Sweetwater
Tyner
Union Co.
Watertown
West Greene
Westmoreland
Whites Creek
York Institute

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE