First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Hunter Allen (12), Mt. Juliet
|
Fall 0:29
|
Josh Mackey (10), Silverdale
|
|
Allen, Mt. Juliet
|
Fall 3:45
|
Mills, Walker Valley
|
|
10
Allen, Mt. Juliet
|
MD
|
2
Kuntzman, Collierville
|
|
4
Allen, Mt. Juliet
|
Dec.
|
1
Benson, Bradley Central
|
|
9
Hunter Allen, Mt. Juliet
|
MD
|
1
Tyler Dailey, Greenback
|
|
Hunter Allen
STATE CHAMPION
|
9
Dylan Mills (12), Walker Valley
|
MD
|
0
Michael Perry (12), Clarksville
|
|
Isaiah Anderson (12), Franklin
|
Fall 5:34
|
C.T. Leavel (9), Farragut
|
|
1
Anderson, Franklin
|
Dec.
|
7
Kuntzman, Collierville
|
|
T.J. Moorman (11), West Greene
|
Fall 0:57
|
Ben Kuntzman (12), Collierville
|
|
7
Alex Seeley (10), Soddy-Daisy
|
Dec.
|
11
Grahm Smith (11), Blackman
|
|
11
Smith, Blackman
|
Dec.
|
6
Manning, Karns
|
|
1
Smith, Blackman
|
Dec.
|
3
Benson, Bradley Central
|
|
0
Kristauf Tate (11), N. Overton
|
Dec.
|
2
Chuck Manning (11), Karns
|
|
Patrick Benson (10), Bradley Central
|
Fall 1:57
|
Josh West (12), Springfield
|
|
Benson, Bradley Central
|
Fall 4:26
|
Jones, Southwind
|
|
Eric Jones (12), Southwind
|
Fall 1:51
|
Ty Hayworth (10), Dobyns Bennett
|
|
Wilfred Morrison (12), Northwest
|
Fall 1:30
|
Gordon Chatman (12), Antioch
|
|
7
Morrison, Northwest
|
Dec.
|
2
Sherrod, Ridgeway
|
|
Morrison, Northwest
|
Fall 3:25
|
Dailey, Greenback
|
|
1
Dailey, Greenback
|
Dec.
|
0
Barnette, Science Hill
|
|
14
Ira Sherrod (12), Ridgeway
|
MD
|
8
Alex Taylor (12), Tennessee
|
|
Taylor Bain (12), Warren Co.
|
Fall 0:53
|
Elijah Turnage (9), Signal Mountain
|
|
2
Bain, Warren Co.
|
Dec.
|
5
Dailey, Greenback
|
|
Stephen Jackson (10), Gibbs
|
Fall 1:10
|
Tyler Dailey (12), Greenback
|
|
6
Matt Bridges (12), Brentwood
|
Dec.
|
4
Shawn Morgan (11), Maryville
|
|
Bridges, Brentwood
|
Fall 5:02
|
Barnette, Science Hill
|
|
3
Barnette, Science Hill
|
Dec.
|
2
Bond, Rossview
|
|
1
Josh Barnette (12), Science Hill
|
Dec.
|
0
Zach Bernard (12), Arlington
|
|
David Knowles (Sr.), Howard
|
Fall 1:48
|
Chase Pennycuff (11), Siegel
|
|
2
Pennycuff, Siegel
|
Dec.
|
3
Bond, Rossview
|
|
6
Tyler Bond (11), Rossview
|
Dec.
|
5
Greg Shurina (12), Knoxville Catholic
|
|
Mackey, Silverdale
|
Fall 4:19
|
Mills, Walker Valley
|
|
2
Mills, Walker Valley
|
Dec.
|
5
Kuntzman, Collierville
|
|
Kuntzman, Collierville
|
Fall 2:13
|
Jones, Southwind
|
|
|
|
|
|
|
4
Smith, Blackman
|
Dec.
|
6
Jones, Southwind
|
|
6
Kuntzman, Collierville
|
Dec.
|
1
Barnette, Science Hill
|
|
0
West, Springfield
|
MD
|
9
Jones, Southwind
|
|
4
Ben Kuntzman, Collierville
|
Dec.
|
6
Wilfred Morrison, Walker Valley
|
|
Wilfred Morrison
THIRD PLACE
|
Jackson, Gibbs
|
Fall 4:28
|
Bain, Warren Co.
|
|
3
Bain, Warren Co.
|
Dec. (OT)
|
4
Morrison, Northwest
|
|
Morrison, Northwest
|
Fall 1:36
|
Bridges, Brentwood
|
|
2
Benson, Bradley Central
|
Dec.
|
3
Morrison, Walker Valley
|
|
|
|
3
Bond, Rossview
|
Dec.
|
5
Bridges, Brentwood
|
|
1
Bernard, Arlington
|
Dec.
|
3
Bridges, Brentwood
|
|
|
1
Josh Barnette, Science Hill
|
Dec.
|
2
Patrick Benson, Bradley Central
|
|
Patrick Benson
FIFTH PLACE
|