First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Jay Adamson (12), Notre Dame
|
Fall 3:43
|
Nat Mitchell (12), Riverdale
|
|
16
Adamson, Notre Dame
|
MD
|
4
Long, Greenback
|
|
Adamson, Notre Dame
|
Fall 5:06
|
Livingston, Houston
|
|
6
Adamson, Notre Dame
|
Dec.
|
1
Britciffe, Collierville
|
|
2
Jay Adamson, Notre Dame
|
Dec.
|
3
Demetrius Johnson, Brighton
|
|
Demetrius Johnson
STATE CHAMPION
|
16
Eddie Long (11), Greenback
|
TF
|
0
Cody DeCarli (9), Greeneville
|
|
3
Jacob Sewell (11), Cleveland
|
MD
|
15
Kenny Ford (12), Cheatham Co.
|
|
8
Ford, Cheatham Co.
|
Dec.
|
12
Livingston, Houston
|
|
3
Ryan Treloar (10), Hendersonville
|
MD
|
12
Chris Livingston (11), Houston
|
|
4
Robby Churchill (11), Ravenwood
|
Dec.
|
11
Trent LaRue (10), Knoxville Halls
|
|
1
LaRue, Knoxville Halls
|
TF
|
15
Britciffe, Collierville
|
|
12
Britciffe, Collierville
|
MD
|
4
Hebda, Clarksville
|
|
Casey Welch (12), Warren Co.
|
Fall 1:29
|
Blake Britciffe (12), Collierville
|
|
0
Andrew Richardson (9), Elizabethton
|
TF
|
15
Ben Hebda (10), Clarksville
|
|
11
Hebda, Clarksville
|
Dec.
|
7
Gordy, Walker Valley
|
|
7
Eric Rucker (11), Antioch
|
Dec.
|
13
Adam Gordy (10), Walker Valley
|
|
Richard Tapia (12), Science Hill
|
Fall 5:30
|
Ben Ennis (11), Hillsboro
|
|
Tapia, Science Hill
|
Fall 3:23
|
Brett, Soddy-Daisy
|
|
4
Brett, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
2
Aboulmouna, Tullahoma
|
|
5
Brett, Soddy-Daisy
|
TF
|
21
Johnson, Brighton
|
|
Jordan Harless (11), Karns
|
Fall 0:23
|
Wes Brett (12), Soddy-Daisy
|
|
14
DuPal George (12), Kenwood
|
MD
|
1
Shi Henderson (9), East Nashville
|
|
1
George, Kenwood
|
Dec.
|
2
Aboulmouna, Tullahoma
|
|
Ziad Aboulmouna (11), Tullahoma
|
Fall 1:04
|
Daniel Suggs (11), Springfield
|
|
11
Logan Biddy (10), Bradley Central
|
Dec.
|
10
Brad Warren (11), Rossview
|
|
Biddy, Bradley Central
|
Fall 5:55
|
Twaddle, Independence
|
|
9
Biddy, Bradley Central
|
Dec.
|
14
Johnson, Brighton
|
|
8
Jacob Twaddle (11), Independence
|
Dec.
|
1
George Richardson (12), Knox. West
|
|
8
Antonio Lillard (10), Hunters Lane
|
Dec.
|
4
Hunter Adcock (10), Wilson Central
|
|
Lillard, Hunters Lane
|
Fall 1:33
|
Johnson, Brighton
|
|
Tony Tolbert (9), Red Bank
|
Fall 3:22
|
Demetrius Johnson (12), Brighton
|
|
Mitchell, Riverdale
|
Forfeit
|
Long, Greenback
|
|
1
Long, Greenback
|
Dec.
|
6
Livingston, Houston
|
|
5
Livingston, Houston
|
Dec. (OT)
|
3
Hebda, Clarksville
|
|
|
|
|
|
|
10
Hebda, Clarksville
|
Dec.
|
8
Welch, Warren Co.
|
|
2
Livingstson, Houston
|
Dec.
|
5
Brett, Soddy-Daisy
|
|
Welch, Warren Co.
|
Fall 3:18
|
LaRue, Knoxville Halls
|
|
5
Wes Brett, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
7
Logan Biddy, Bradley Central
|
|
Logan Biddy
THIRD PLACE
|
10
Harless, Karns
|
Dec.
|
6
Tapia, Science Hill
|
|
4
Harless, Karns
|
Dec.
|
1
Aboulmouna, Tullahoma
|
|
2
Harless, Karns
|
Dec.
|
5
Biddy, Bradley Central
|
|
1
Britciffe, Collierville
|
MD
|
12
Biddy, Bradley Central
|
|
|
|
10
Biddy, Bradley Central
|
Dec.
|
6
Tolbert, Red Bank
|
|
4
Tolbert, Red Bank
|
Dec.
|
2
Lillard, Hunters Lane
|
|
|
9
Chris Livingston, Houston
|
Dec.
|
2
Blake Britciffe, Collierville
|
|
Chris Livingston
FIFTH PLACE
|