First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
3
Brandon Swinney (11), N. Overton
|
Dec.
|
0
Dayne Geyer (12), Tullahoma
|
|
Swinney, N. Overton
|
Fall 1:49
|
Hazelett, Union Co.
|
|
6
Hazelett, Union Co.
|
Dec.
|
2
Smith, Sullivan East
|
|
2
Hazelett, Union Co.
|
Dec. (OT)
|
1
Taylor, Ridgeway
|
|
4
Ben Hazelett, Union Co.
|
Dec. SD
|
3
Stewart Allen, Cordova
|
|
Ben Hazelett
STATE CHAMPION
|
Ben Hazelett (12), Union Co.
|
Fall 3:42
|
Darren Fizer (11), Creek Wood
|
|
Jonah Stewart (11), McMinn Central
|
Fall 2:48
|
James Lindow (12), Collierville
|
|
8
Lindow, Collierville
|
MD
|
20
Smith, Sullivan East
|
|
Nickolas Shadrick (11), Soddy-Daisy
|
Forfeit
|
Charlie Smith (12), Sullivan East
|
|
Timothy Leach (12), Franklin
|
Fall 2:56
|
Wes Cowell (11), Antioch
|
|
Leach, Franklin
|
Fall 0:35
|
Taylor, Ridgeway
|
|
5
Taylor, Ridgeway
|
Dec.
|
3
Sparn, Hixson
|
|
Carl Taylor (12), Ridgeway
|
Fall 0:57
|
Tony Grimm (10), Karns
|
|
Justin Cubbage (12), Kenwood
|
Fall 2:42
|
Aaron Birman (10), Cookeville
|
|
5
Cubbage, Kenwood
|
Dec.
|
10
Sparn, Hixson
|
|
Don Rozar (11), West Greene
|
Fall 1:19
|
Phillip Sparn (12), Hixson
|
|
Shawn Grady (12), Bradley Central
|
TF 6:00
|
Matt Little (12), Dickson Co.
|
|
5
Grady, Bradley Central
|
Dec.
|
4
Moore, Hillwood
|
|
1
Grady, Bradley Central
|
Dec.
|
2
Vandergriff, Knoxville Halls
|
|
1
Vandergriff, Knoxville Halls
|
Dec.
|
2
Allen, Cordova
|
|
Mark Moore (11), Hillwood
|
Fall 4:42
|
Brandon Scott (11), Chatt. Christian
|
|
4
Ben Murray (10), Science Hill
|
Dec.
|
2
Jonathan Kelly (12), Warren Co.
|
|
Murray, Science Hill
|
Fall 3:44
|
Vandergriff, Knoxville Halls
|
|
David Conley (11), Bolton
|
TF 5:56
|
John Vandergriff (11), Knoxville Halls
|
|
3
Michael Davis (12), Clarksville
|
Dec.
|
2
Eric Chartier (10), Cleveland
|
|
6
Davis, Clarksville
|
Dec.
|
4
Slowey, Brentwood
|
|
1
Davis, Clarksville
|
Dec.
|
3
Allen, Cordova
|
|
Stephan Slowey (12), Brentwood
|
Fall 0:54
|
Robbie Weems (10), Greeneville
|
|
Cory Sliger (9), Ooltewah
|
Fall 1:26
|
John Hinson (12), McGavock
|
|
Sliger, Ooltewah
|
Fall 1:29
|
Allen, Cordova
|
|
3
Ethan Flynn (9), Seymour
|
Dec.
|
7
Stewart Allen (12), Cordova
|
|
3
Fizer, Creek Wood
|
Dec.
|
7
Swinney, N. Overton
|
|
Swinney, N. Overton
|
Fall 1:56
|
Smith, Sullivan East
|
|
Smith, Sullivan East
|
Fall 0:19
|
Leach, Franklin
|
|
|
|
|
|
|
3
Sparn, Hixson
|
Dec.
|
4
Leach, Franklin
|
|
Smith, Sullivan East
|
Fall 2:09
|
Vandergriff, Knoxville Halls
|
|
Grimm, Karns
|
Fall 2:03
|
Leach, Franklin
|
|
Charlie Smith, Sullivan East
|
Fall 1:23
|
Carl Taylor, Ridgeway
|
|
Charlie Smith
THIRD PLACE
|
Conley, Bolton
|
Forfeit
|
Murray, Science Hill
|
|
Conley, Bolton
|
Fall 2:24
|
Grady, Bradley Central
|
|
1
Grady, Bradley Central
|
Dec. (OT)
|
2
Davis, Clarksville
|
|
Taylor, Ridgeway
|
Fall 4:01
|
Davis, Clarksville
|
|
|
|
4
Davis, Clarksville
|
Dec.
|
1
Sliger, Ooltewah
|
|
0
Flynn, Seymour
|
Dec.
|
1
Sliger, Ooltewah
|
|
|
6
John Vandergriff, Knoxville Halls
|
Dec.
|
8
Michael Davis, Clarksville
|
|
Michael Davis
FIFTH PLACE
|