First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
John Lane (12), Soddy-Daisy
|
TF 2:28
|
Kyle Duckworth (12), Sycamore
|
|
Lane, Soddy-Daisy
|
Fall 1:15
|
Mitchner, Cordova
|
|
Lane, Soddy-Daisy
|
Fall 1:45
|
Lowe, McGavock
|
|
Lane, Soddy-Daisy
|
Fall 0:52
|
Heacock, Franklin
|
|
11
John Lane, Soddy-Daisy
|
MD
|
3
Tyler Wright, East Ridge
|
|
John Lane
STATE CHAMPION
|
4
Randal Mitchner (11), Cordova
|
Dec.
|
2
John Singleton (10), Dobyns Bennett
|
|
7
Nicholas Chamberlain (11), Brentwood
|
Dec.
|
3
Ulric Winesburgh (9), Chatt. Central
|
|
Chamberlain, Brentwood
|
Fall 3:29
|
Lowe, McGavock
|
|
Chris Miller (12), Greenback
|
TF 5:11
|
William Lowe (11), McGavock
|
|
Justin Tisdale (11), Karns
|
Fall 3:44
|
James Pratt (11), Ooltewah
|
|
3
Tisdale, Karns
|
Dec.
|
6
Heacock, Franklin
|
|
16
Heacock, Franklin
|
MD
|
8
Swayne, Bartlett
|
|
3
Clay White (11), Cumberland Co.
|
MD
|
11
Jonathan Heacock (10), Franklin
|
|
Luke Williams (10), Science Hill
|
Fall 2:48
|
Shawn Swayne (12), Bartlett
|
|
Swayne, Bartlett
|
Fall 5:55
|
Brooks, Clarksville
|
|
Jerimiah McCrary (10), Hillsboro
|
Fall 2:48
|
Daniel Brooks (11), Clarksville
|
|
Donnie Roach (11), Warren Co.
|
Fall 1:38
|
Chris Randolph (10), Cookeville
|
|
Roach, Warren Co.
|
Fall 3:33
|
Wright, East Ridge
|
|
6
Wright, East Ridge
|
Dec.
|
3
Hannah, Bolton
|
|
Wright, East Ridge
|
Fall 1:45
|
Anderson, Heritage
|
|
9
Tyler Wright (11), East Ridge
|
Dec.
|
2
Justin Williams (11), Cheatham Co.
|
|
Clay Mitchell (9), FRA
|
Fall 1:38
|
Stephen Gorden (12), Pigeon Forge
|
|
2
Mitchell, FRA
|
MD
|
11
Hannah, Bolton
|
|
Christopher Ramsey (11), David Crockett
|
TF 6:00
|
T.J. Hannah (11), Bolton
|
|
12
Zak Morris (12), Sullivan East
|
Dec.
|
7
Chad Kozloski (12), Centennial
|
|
3
Morris, Sullivan East
|
Dec.
|
10
Anderson, Heritage
|
|
8
Anderson, Heritage
|
Dec.
|
7
McKnight, Red Bank
|
|
Darryl Anderson (12), Heritage
|
TF 5:00
|
Dominic Davis (9), N. Overton
|
|
5
Jim Kleinert (10), Beech
|
Dec.
|
7
Rick McKnight (10), Red Bank
|
|
6
McKnight, Red Bank
|
Dec.
|
4
Ensminger, Bradley Central
|
|
1
Ashten Johnson (10), Munford
|
MD
|
11
Ryan Ensminger (11), Bradley Central
|
|
Duckworth, Sycamore
|
Fall 1:40
|
Mitchner, Cordova
|
|
Duckworth, Sycamore
|
TF 3:41
|
Lowe, McGavock
|
|
2
Lowe, McGavock
|
Dec.
|
6
Tisdale, Karns
|
|
|
|
|
|
|
3
Swayne, Bartlett
|
MD
|
14
Tidsale, Karns
|
|
5
Tisdale, Karns
|
Dec.
|
1
Anderson, Heritage
|
|
3
White, Cumberland Co.
|
Dec.
|
10
Tisdale, Karns
|
|
13
Justin Tisdale, Karns
|
Dec.
|
5
T.J. Hannah, Bolton
|
|
Justin Tisdale
THIRD PLACE
|
0
Williams, Cheatham Co.
|
MD
|
8
Roach, Warren Co.
|
|
3
Roach, Warren Co.
|
Dec.
|
7
Hannah, Bolton
|
|
7
Hannah, Bolton
|
Dec.
|
6
McKnight, Red Bank
|
|
3
Heacock, Franklin
|
Dec.
|
10
Hannah, Bolton
|
|
|
|
6
McKnight, Red Bank
|
Dec.
|
2
Morris, Sullivan East
|
|
Davis, N. Overton
|
Fall 1:24
|
Morris, Sullivan East
|
|
|
7
Darryl Anderson, Heritage
|
Dec.
|
9
Jonathan Heacock, Franklin
|
|
Jonathan Heacock
FIFTH PLACE
|