First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
David Wipperman (12), FRA
|
Fall 4:49
|
Dennis Roby (10), East Ridge
|
|
3
Wipperman, FRA
|
Dec.
|
4
Anetralla, Mt. Juliet
|
|
5
Anetralla, Mt. Juliet
|
Dec.
|
7
Corey, William Blount
|
|
0
Corey, William Blount
|
Dec.
|
5
Blackmon, Bradley Central
|
|
0
Bryant Blackmon, Bradley Central
|
Dec.
|
4
Nathan Jones, Cleveland
|
|
Nathan Jones
STATE CHAMPION
|
11
Tony Anetralla (12), Mt. Juliet
|
MD
|
1
James Kimbrell (11), Cumberland Co.
|
|
10
Samuel Gualtney (11), Morristown East
|
Dec.
|
7
Marshall Hamilton (10), CPA
|
|
Gualtney, Morristown East
|
Fall 1:43
|
Corey, William Blount
|
|
Daniel Harris (12), Bartlett
|
Fall 3:19
|
Ryan Corey (12), William Blount
|
|
12
Mike Mower (12), Houston
|
MD
|
3
Chip Thomason (12), Maryville
|
|
0
Mower, Houston
|
Dec.
|
2
Blackmon, Bradley Central
|
|
8
Blackmon, Bradley Central
|
Dec.
|
3
Moyer, Centennial
|
|
14
Bryant Blackmon (11), Bradley Central
|
MD
|
2
Ezra Valdez (11), Tennessee
|
|
8
Adam Moyer (12), Centennial
|
Dec.
|
6
Chartier Baker (11), Kenwood
|
|
5
Moyer, Centennial
|
Dec. (OT)
|
3
Sharp, Hixson
|
|
3
Eric Vanderloop (12), Hillsboro
|
MD
|
16
Jonathan Sharp (12), Hixson
|
|
7
Jon Edmonds (12), Science Hill
|
Dec.
|
2
David Foster (12), Wilson Central
|
|
9
Edmonds, Science Hill
|
MD
|
1
Valentine, Lipscomb Aca.
|
|
3
Edmonds, Science Hill
|
Dec.
|
6
Hadley, Clarksville
|
|
2
Hadley, Clarksville
|
Dec.
|
9
Jones, Cleveland
|
|
19
Adam Valentine (11), Lipscomb Aca.
|
MD
|
8
Josh Bourland (9), Bolton
|
|
Alex North (12), Farragut
|
Fall 5:06
|
Shaun Phillips (11), Soddy-Daisy
|
|
Phillips, Soddy-Daisy
|
Fall 1:50
|
Hadley, Clarksville
|
|
Marques Tolliver (12), Chatt. Central
|
Fall 2:36
|
Wade Hadley (12), Clarksville
|
|
Jean-Paul Gadie (11), Riverdale
|
Fall 4:52
|
Nathan Mollman (10), Northwest
|
|
Gadie, Riverdale
|
Forfeit
|
Mitchell, McGavock
|
|
2
Mitchell, McGavock
|
TF
|
17
Jones, Cleveland
|
|
Doug Cooper (12), Ooltewah
|
Fall 0:58
|
Jordan Mitchell (12), McGavock
|
|
Zach Hansen (12), Ridgeway
|
Fall 2:19
|
James Rameriz (12), Union Co.
|
|
Rameriz, Union Co.
|
Fall 1:39
|
Jones, Cleveland
|
|
Ben O'Neill (10), Dobyns Bennett
|
Fall 1:54
|
Nathan Jones (12), Cleveland
|
|
Harris, Bartlett
|
Fall 4:39
|
Gualtney, Morristown East
|
|
2
Gualtney, Morristown East
|
Dec.
|
1
Anetralla, Mt. Juliet
|
|
Gualtney, Morristown East
|
Fall 2:26
|
Mower, Houston
|
|
|
|
|
|
|
7
Moyer, Centennial
|
Dec.
|
14
Mower, Houston
|
|
4
Mower, Houston
|
Dec.
|
7
Hadley, Clarksville
|
|
3
Valdez, Tennessee
|
MD
|
12
Mower, Houston
|
|
0
Wade Hadley, Clarksville
|
Dec.
|
6
Jon Edmonds, Science Hill
|
|
Jon Edmonds
THIRD PLACE
|
6
Tolliver, Chatt. Central
|
Dec.
|
4
Phillips, Soddy-Daisy
|
|
Tolliver, Chatt. Central
|
Fall 2:30
|
Edmonds, Science Hill
|
|
9
Edmonds, Science Hill
|
Dec.
|
7
Rameriz, Union Co.
|
|
6
Corey, William Blount
|
Dec.
|
13
Edmonds, Science Hill
|
|
|
|
5
Mitchell, McGavock
|
Dec.
|
9
Rameriz, Union Co.
|
|
O'Neill, Dobyns Bennett
|
Fall 2:27
|
Rameriz, Union Co.
|
|
|
4
Mike Mower, Houston
|
MD
|
12
Ryan Corey, William Blount
|
|
Ryan Corey
FIFTH PLACE
|