First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
14
Breck Still (12), Bradley Central
|
Dec.
|
8
Michael Maupin (11), Blackman
|
|
Still, Bradley Central
|
Fall 1:49
|
Bryant, Kenwood
|
|
Still, Bradley Central
|
Fall 0:10
|
Freel, Karns
|
|
Still, Bradley Central
|
Fall 2:43
|
Davis, Westside
|
|
2
Breck Still, Bradley Central
|
Dec.
|
4
Matt Graham, East Ridge
|
|
Matt Graham
STATE CHAMPION
|
Walter Bryant (12), Kenwood
|
Fall 1:19
|
Russell Brown (12), Soddy-Daisy
|
|
Josh Jennings (12), Greeneville
|
Fall 3:45
|
Stewart Schay (11), Houston
|
|
Jennings, Greeneville
|
Fall 3:57
|
Freel, Karns
|
|
Daniel Williams (11), Hillsboro
|
Fall 2:06
|
Tim Freel (11), Karns
|
|
10
Jermario Gordon (12), Whites Creek
|
Dec.
|
9
Scott Rockwell (12), Bearden
|
|
1
Gordon, Whites Creek
|
Dec.
|
2
Davis, Westside
|
|
11
Davis, Westside
|
Dec.
|
9
Bolton, Hixson
|
|
Leavy Davis (11), Westside
|
Fall 2:55
|
Josh St. Cyr (11), Northeast
|
|
Patrick Bolton (12), Hixson
|
Fall 0:29
|
Wiley Drinnon (11), Morristown East
|
|
14
Bolton, Hixson
|
MD
|
9
Beach, Rhea Co.
|
|
James Beach (12), Rhea Co.
|
Fall 2:58
|
Tim Gunther (12), Centennial
|
|
Aaron Spencer (12), Dickson Co.
|
Fall 1:38
|
Gerrett Cook (11), Grundy Co.
|
|
9
Spencer, Dickson Co.
|
Dec.
|
4
Rombert, Maryville
|
|
5
Spencer, Dickson Co.
|
Dec.
|
3
Givens, Science Hill
|
|
4
Spencer, Dickson Co.
|
MD
|
12
Graham, East Ridge
|
|
Sven Romberg (11), Maryville
|
Fall 5:59
|
Tommy Bradley (11), McGavock
|
|
Jake Boswell (12), Cumberland Co.
|
Fall 4:51
|
Chad Barnes (12), LaVergne
|
|
1
Barnes, LaVergne
|
MD
|
9
Givens, Science Hill
|
|
Uri Hansen (9), Ridgeway
|
Fall 1:38
|
Kevin Givens (12), Science Hill
|
|
3
Stephen Shepherd (12), Bolton
|
Dec.
|
1
Jacob Blystone (10), Sycamore
|
|
Shepherd, Bolton
|
Fall 2:47
|
Harlan, Maplewood
|
|
0
Shephert, Bolton
|
MD
|
9
Graham, East Ridge
|
|
11
Javian Harlan (12), Maplewood
|
Dec.
|
10
Desmond Smith (12), William Blount
|
|
18
Adam Hays (12), Smyrna
|
Dec.
|
1
Nic Martinez (11), Cookeville
|
|
0
Hays, Smyrna
|
Dec.
|
6
Graham, East Ridge
|
|
Shawn Tyrell (11), Jefferson Co.
|
Fall 1:49
|
Matt Graham (12), East Ridge
|
|
3
Maupin, Blackman
|
Dec.
|
2
Bryant, Kenwood
|
|
2
Maupin, Blackman
|
TF
|
18
Freel, Karns
|
|
5
Freel, Karns
|
Dec.
|
2
Bolton, Hixson
|
|
|
|
|
|
|
9
Bolton, Hixson
|
Dec.
|
3
St. Cyr, Northeast
|
|
3
Freel, Karns
|
Dec.
|
1
Spencer, Dickson Co.
|
|
St. Cyr, Northeast
|
Forfeit
|
Gordon, Whites Creek
|
|
8
Tim Freel, Karns
|
Dec.
|
5
Leavy Davis, Westside
|
|
Tim Freel
THIRD PLACE
|
Cook, Grundy Co.
|
Fall 0:41
|
Romberg, Maryville
|
|
0
Romberg, Maryville
|
Dec.
|
6
Givens, Science Hill
|
|
Givens, Science Hill
|
Fall 4:55
|
Shepherd, Bolton
|
|
11
Davis, Westside
|
Dec.
|
4
Shepherd, Bolton
|
|
|
|
Shepherd, Bolton
|
Fall 3:58
|
Hays, Smyrna
|
|
Tyrell, Jefferson Co.
|
Fall 3:45
|
Hays, Smyrna
|
|
|
Aaron Spencer, Dickson Co.
|
Dec.
|
Stephen Shepherd, Bolton
|
|
Stephen Shepherd
FIFTH PLACE
|