First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
Shawn Cordell (10), Bradley Central
|
Fall 1:58
|
Jesse Murphy (8), FRA
|
|
5
Cordell, Bradley Central
|
Dec.
|
2
Gooden, Red Bank
|
|
3
Cordell, Bradley Central
|
Dec.
|
0
Johnson, Houston
|
|
1
Cordell, Bradley Central
|
Dec.
|
0
Hall, Kenwood
|
|
Shawn Cordell, Bradley Central
|
Fall 6:53
|
Dillon Jennings, Clarksville
|
|
Shawn Cordell
STATE CHAMPION
|
13
Tike Gooden (11), Red Bank
|
MD
|
4
Billy Plunk (9), Harpeth
|
|
12
Tom Cao (11), Knox. West
|
MD
|
2
Kyle Dobson (10), Smyrna
|
|
0
Cao, Knox. West
|
Dec.
|
6
Johnson, Houston
|
|
Matt Wells (10), Daniel Boone
|
Fall 1:02
|
Wes Johnson (12), Houston
|
|
Ari Ibrahim (10), N. Overton
|
Fall 2:48
|
Chad Warren (9), Ridgeway
|
|
4
Ibrahim, N. Overton
|
Dec.
|
6
Hall, Kenwood
|
|
17
Hall, Kenwood
|
MD
|
4
Olson, Chuckey-Doak
|
|
Rob Hall (12), Kenwood
|
Fall 0:48
|
Will Davison (10), Seymour
|
|
5
Justin Spears (11), Centennial
|
Dec.
|
6
Justin Hoover (10), East Ridge
|
|
Hoover, East Ridge
|
Fall 4:31
|
Olson, Chuckey-Doak
|
|
B.J. Sullivan (10), Cookeville
|
Fall 4:44
|
Christopher Olson (11), Chuckey-Doak
|
|
Chris Brown (11), Soddy-Daisy
|
Fall 1:13
|
Kurt Mullican, Lebanon
|
|
Brown, Soddy-Daisy
|
Fall 3:45
|
Speroff, Collierville
|
|
Brown, Soddy-Daisy
|
Fall 3:34
|
Everett, Maryville
|
|
1
Brown, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
3
Jennings, Clarksville
|
|
15
Shawn Speroff (9), Collierville
|
MD
|
6
Josh Bates (10), Dobyns Bennett
|
|
4
Caleb Davis (10), Cumberland Co.
|
Dec. (OT)
|
5
Jermar Mefford (10), Maplewood
|
|
Mefford, Maplewood
|
Fall 2:47
|
Everett, Maryville
|
|
8
Denis Bogdan (10), Hendersonville
|
Dec.
|
10
Ben Everett (12), Maryville
|
|
7
Nick Chamberlain (9), Brentwood
|
Dec.
|
5
Jeremy Curtis (10), Ooltewah
|
|
6
Chamberlin, Brentwood
|
MD
|
19
Love, Tennessee
|
|
Love, Tennessee
|
Fall 1:00
|
Jennings, Clarksville
|
|
Kevin Love (12), Tennessee
|
Fall 1:50
|
Santi Snellgrose (10), McMinn Co.
|
|
Yuri Hardy (12), Antioch
|
Fall 4:50
|
Andrew Barnett (9), Germantown
|
|
Hardy, Antioch
|
Fall 1:30
|
Jennings, Clarksville
|
|
1
Alex Cate (10), Knoxville Halls
|
Dec.
|
8
Dillon Jennigs (11), Clarksville
|
|
8
Murphy, FRA
|
TF
|
25
Gooden, Red Bank
|
|
5
Gooden, Red Bank
|
Dec.
|
3
Johnson, Houston
|
|
10
Gooden, Red Bank
|
MD
|
2
Olson, Chuckey-Doak
|
|
|
|
|
|
|
Olson, Chuckey-Doak
|
Dec. (2OT)
|
Ibrahim, N. Overton
|
|
1
Gooden, Red Bank
|
Dec.
|
2
Brown, Soddy-Daisy
|
|
Davison, Seymour
|
Fall 3:55
|
Ibrahim, N. Overton
|
|
7
Chris Brown, Soddy-Daisy
|
Dec.
|
1
Rob Hall, Kenwood
|
|
Chris Brown
THIRD PLACE
|
Mullican, Lebanon
|
Forfeit
|
Speroff, Collierville
|
|
12
Speroff, Collierville
|
Dec.
|
9
Everett, Maryville
|
|
3
Speroff, Collierville
|
Dec.
|
7
Love, Tennessee
|
|
7
Hall, Kenwood
|
Dec.
|
3
Love, Tennessee
|
|
|
|
17
Love, Tennessee
|
Dec.
|
4
Cate, Knoxville Halls
|
|
3
Cate, Knoxville Halls
|
Dec.
|
2
Hardy, Antioch
|
|
|
11
Tike Gooden, Red Bank
|
Dec.
|
6
Kevin Love, Tennessee
|
|
Tike Gooden
FIFTH PLACE
|