First Round |
Second Round |
Quarterfinals |
Semifinals |
Championship |
|
2
David Roberts (12), Munford
|
MD
|
10
Matt Whitaker (10), Centennial
|
|
Whitaker, Centennial
|
Fall 1:15
|
Bell, Greeneville
|
|
3
Bell, Greeneville
|
Dec.
|
5
Lawson, Hume-Fogg
|
|
9
Lawson, Hume-Fogg
|
Dec.
|
5
Wilson, Clarksville
|
|
Dante Lawson, Hume-Fogg
|
Fall 5:46
|
Jim Higgins, Soddy-Daisy
|
|
Jim Higgins
STATE CHAMPION
|
16
Burnley Bell (10), Greeneville
|
MD
|
5
Jeff Lard (11), Maryville
|
|
5
Askia Witherow (12), Ooltewah
|
Dec.
|
6
Chris Davis (11), McMinn Central
|
|
6
Davis, McMinn Central
|
Dec.
|
8
Lawson, Hume-Fogg
|
|
3
Matt Dye (11), Hendersonville
|
MD
|
13
Dante Lawson (12), Hume-Fogg
|
|
Nick Wilson (12), Clarksville
|
Fall 5:41
|
Anthony Burnette (9), Westside
|
|
7
Wilson, Clarksville
|
Dec.
|
4
Stiles, Red Bank
|
|
12
Wilson, Clarksville
|
Dec.
|
5
Caukin, Riverdale
|
|
1
Andy Bryan (12), Sevier Co.
|
MD
|
9
Zach Stiles (12), Red Bank
|
|
Martin Kimbrell (11), Cumberland Co.
|
Fall 4:29
|
Eric Bryan (11), Elizabethton
|
|
4
Kimbrell, Cumberland Co.
|
MD
|
15
Caukin, Riverdale
|
|
10
Thomas McCullough (9), Hillsboro
|
MD
|
19
Patrick Caukin (12), Riverdale
|
|
Jim Higgins (12), Soddy-Daisy
|
Fall 5:17
|
Rusty Blackmon (9), Bradley Central
|
|
21
Higgins, Soddy-Daisy
|
MD
|
7
Yolles, Brentwood
|
|
Higgins, Soddy-Daisy
|
Fall 0:43
|
Johnson, McGavock
|
|
Higgins, Soddy-Daisy
|
Inj. Default
|
Graham, Morristown East
|
|
22
Aaron Yolles (12), Brentwood
|
MD
|
11
Joe Everson (12), Houston
|
|
2
Joe Hart (12), Mt. Juliet
|
Dec.
|
4
Kristan Johnson (12), McGavock
|
|
4
Johnson, McGavock
|
Dec.
|
1
Bean, William Blount
|
|
7
Michael Dohrman (11), Morristown West
|
Dec.
|
13
Ben Bean (11), William Blount
|
|
Nathan Sloan (11), McMinn Co.
|
Fall 4:20
|
Casey Copeland (11), Powell
|
|
Sloan, McMinn Co.
|
Fall 1:33
|
McInteer, Lipscomb Aca.
|
|
Sloan, McMinn Co.
|
Fall 1:53
|
Graham, Morristown East
|
|
Seth McInteer (11), Lipscomb Aca.
|
Fall 3:02
|
David Penrod (11), Forrest
|
|
14
Gerald Emerson (11), Collierville
|
MD
|
4
Anthony Lewis (11), Northwest
|
|
15
Emerson, Collierville
|
Dec.
|
18
Graham, Morristown East
|
|
Geoffrey Stahl (10), East Ridge
|
Fall 1:26
|
Joey Graham (12), Morristown East
|
|
6
Dye, Hendersonville
|
Dec.
|
3
Davis, McMinn Central
|
|
Dye, Hendersonville
|
Fall 2:03
|
Bell, Greeneville
|
|
2
Bell, Greeneville
|
Dec. (OT)
|
4
Caukin, Riverdale
|
|
|
|
|
|
|
Caukin, Riverdale
|
Fall 1:35
|
Stiles, Red Bank
|
|
Caukin, Riverdale
|
Inj. Default
|
Graham, Morristown East
|
|
Burnette, Westside
|
Fall 2:51
|
Stiles, Red Bank
|
|
Patrick Caukin, Riverdale
|
Fall 3:38
|
Nick Wilson, Clarksville
|
|
Nick Wilson
THIRD PLACE
|
11
Blackmon, Bradley Central
|
MD
|
2
Yolles, Brentwood
|
|
4
Blackmon, Bradley Central
|
Dec.
|
0
Johnson, McGavock
|
|
12
Blackmon, Bradley Central
|
MD
|
2
Emerson, Collierville
|
|
Wilson, Clarksville
|
Fall 3:51
|
Blackmon, Bradley Central
|
|
|
|
2
Sloan, McMinn Co.
|
Dec.
|
5
Emerson, Collierville
|
|
1
Stahl, East Ridge
|
Dec.
|
3
Emerson, Collierville
|
|
|
Joey Graham, Morristown East
|
Inj. Default
|
Rusty Blackmon, Bradley Central
|
|
Rusty Blackmon
FIFTH PLACE
|